Jeszcze w poniedziałek odwołane zajęcia Maturzystów - wtorek i środa - lekcje wg planu.

Uczniowie, którzy chcą w tych dniach pisać maturę, proszę to zgłosić wychowawcom, usprawiedliwią Wam nieobecność na zajęciach.

Postaramy się publikować dla Was arkusze - strony OKE i CKE bywają w takich sytuacjach obiążone:

JĘZYK POLSKI PP         JĘZYK POLSKI PR       FIZYKA            MATEMATYKA PP

MATEMATYKA PR         HISTORIA SZTUKI      FILOZOFIA       HISTORIA MUZYKI

J.ŁACIŃSKI                                                                  NUTY ZAPIS DŹWIĘKOWY

J.ANGIELSKI PP   (karta odpowiedzi, plik dźwiękowy)     J.HISZPAŃSKI PP  (karta odpowiedzi, plik dźwiękowy)     J.NIEMIECKI PP  (karta odpowiedzi, plik dźwiękowy)    J. ROSYJSKI PP (karta odpowiedzi, plik dźwiękowy)

J.ANGIELSKI PR        J.HISZPAŃSKI PR      J.NIEMIECKI PR      J.ROSYJSKI PR

BIOLOGIA      WOS      GEOGRAFIA / MATERIAŁ   INFORMATYKA   CHEMIA    HISTORIA

Próbne 2

Maturzyści!
Centralna Komisja Egzaminacyjna zaproponowała próbne matury od 2 kwietnia (czwartek) do 8 kwietnia (środa),

szczegółowy harmonogram w informacji dyrektora CKE.

W tych dniach zawieszone zostaną zajęcia zdalne dla Maturzystów, abyście mogli wziąć udział w egzaminach próbnych z przedmiotów, które zadeklarowaliście.
Pamiętajcie jednak, że taka próba będzie miała sens tylko wówczas, jeśli będziecie:
- pracować samodzielnie!
- pracować tylko z materiałami, dostępnymi na maturze, ich wykaz TUTAJ:
– karta wzorów matematycznych TUTAJ,
- karta danych i wzorów na biologię, chemię i fizykę TUTAJ;
- wyznaczycie sobie właściwy czas pracy określony w arkuszu;
- zadbacje o ciszę, brak bodźców zakłócających koncentrację;
- wypełniać możecie pobrany ze strony OKE (LINK) lub CKE (LINK) arkusz, który możecie wydrukować, jeśli macie taką możliwość, lub wyświetlić na komputerze i pisać na własnych kartkach – czytelnie, wyraźnie numerując strony i kolejne zadania – propozycje zapisu zawiera komunikat dyrektora CKE;

Prosimy o wysłanie do nauczyciela danego przedmiotu swoich odpowiedzi mailem lub przez classroom jak najszybciej po zakończeniu egzaminu. Jeśli zdajecie z przedmiotu, którego nie uczycie się w szkole, przyślijcie arkusz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy też, aby swoje arkusze wysłały te osoby, które poważnie traktują pracę swoich nauczycieli i nie wysyłają im prac niesamodzielnych lub nierzetelnie wypełnionych.

Za matury nie będą wystawiane oceny – to ma być sprawdzian Waszych umiejętności!

Z wielką radością informujemy, że

Paulina Kuc uczennica klasy 2b

otrzymała tytuł finalistki XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Serdecznie gratulujemy Paulinie i pani Małgorzacie Kubat!

Paulino - bardzo nas cieszy Twój sukces!

Trzymaj tak dalej!

Informacja dla osób wyjeżdżających do Hiszpanii.

Z uwagi na zaistniałą sytuację informuję, że wyjazd do Hiszpanii, który miał być w czerwcu, zostaje przesunięty na 5 września. Cena wyjazdu i warunki pozostają niezmienione.

Bożena Olszewska

Zostań w domu. Czytaj on-line!

Epidemia koronawirusa sprawiła, że nie możecie korzystać ze zbiorów naszej biblioteki szkolnej, ale możecie czytać on-line! Tu wirus was nie dopadnie.
Przypominam, że czekają na Was z biblioteki cyfrowe - klikając w ich logo - traficie na stronę biblioteki.

Na początek trzy z nich - szczegóły korzystania: TUTAJ

WOLNE LEKTURY GUTENBERG OTWÓRZ KSIĄŻKĘ

Zaprszam do czytania! Barbara Błyszczakowska

Dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu realizator projektu „Licealista na rynku pracy – zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ogłasza nabór na stanowisko Innowatora.

Ogłoszenie Innowator