Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu (plik tutaj)

Przypominamy, że kandydaci muszą dostarczyć oryginały dokumentów w celu potwierdzenia woli nauki w naszej szkole. Na miejscu konieczne jest wypełnienie deklaracji języków obcych i przedmiotów rozszerzonych.

Zapraszamy od dziś do wtorku (18.08).

Komisja Rekrutacyjna

str

Zapraszamy do wzięcia udziału w 18 edycji projektu CEMS Chance. Wydarzenie to jest inicjatywą charytatywną, skierowaną do uczniów szkół średnich, organizowaną przez aktywnych studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Szczegóły TUTAJ

Drodzy maturzyści!!!
Zapraszamy was 11 sierpnia 2020r. we wtorek do szkoły
na wręczenie świadectw dojrzałości lub zaświadczeń o wynikach egzaminów maturalnych.
Przekazanie dokumentów zaplanowane jest od godz. 9.00 do 11.00 w sali nr 14.

Do zobaczenia

W lipcu rozpoczęły się warsztaty malarskie „Maluj naturalnie” realizowane w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry i są one jedną z form artystycznych kampanii pod nazwą „LO nakręcone na BIO. Co może zrobić szkoła, aby chronić różnorodność biologiczną?”.

Warsztaty realizowane będą w trzech grupach – w wakacje spotykamy się z rodzinami z dziećmi, wrzesień i październik będą miesiącami przeznaczonymi dla młodzieży, a listopad i grudzień poświęcimy na poznawanie bioróżnorodności poprzez akwarelę w grupie osób dorosłych.

Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty kolaż

"Jeśli nadal coś w duszy gra na wspomnienie o koleżankach ze wspólnej ławki,
jeśli w refleksjach z tamtych lat, szkolne czasy wydają się pięknym przeżyciem, warto spotkać się jeszcze raz..."
- tak swego czasu napisała pani Urszula Tutka
- dzisiaj żegnamy się z panią Ulą  - niezwykłą osobą, nauczycielem naszej szkoły
- pani Ulu, z wartościowymi ludżmi warto spotkać się po wielokroć!

Msza pożegnalna odbędzie się 28 lipca 2020r. o godzinie 13.00 w nowej kaplicy na cmentarzu komunalnym w Opolu.

75-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu

25.09.2020

W związku z pandemią niestety nasze plany związane z obchodami jubileuszu szkoły muszą się zmienić.

Ze względów bezpieczeństwa trzeba było zrezygnować ze spotkań.

Wkrótce opublikujemy szczegółowy program obchodów 75-lecia naszej szkoły. Na pewno odbędzie się uroczysta msza św. w Katedrze Opolskiej, pracujemy też nad publikacją zwaierającą wspomnienia o szkole, fotografie i sylwetki osób związanych z LO1.  Szczegóły - cena, sposób dystrybucji - wkrótce.

Już dziś mogą Państwo zgłaszać chęć kupna wydawnictwa - by móc zaplanować nakład - proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując WYDAWNICTWO REZERWACJA

Na ciekawe materiały o szkole wciąż czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LO 75

24.06.2020 r. w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny

odbył się finał Konkursu plastyczno-historycznego na plakat plebiscytowy

pt.„Wojna plakatowa”.

Praca Laury Raudzis uczennicy kl. Idsp została
doceniona przez jury i nagrodzona wyróżnieniem.

Dziękujemy też pozostały uczennicom, które wzięły udział w konkursie, na zdjęciu jeszcze

Julia Leszczyńska, Natalia Bernhard oraz p.Bartłomiej Janicki

Gratulujemy!

Góra św.Anny 2
 Plakat  Góra św.Anny 1

Kangury matematyczne z LO 1

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć kangury i w dodatku matematyczne, to wcale nie musi lecieć do Australii czy iść do ZOO, wystarczy, że odwiedzi LO 1 w Opolu! Jest ich naprawdę sporo, a wśród nich trójka uczniów, którzy w tym roku szkolnym „skoczyli” tak wysoko, iż uzyskali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – KANGUR 2020.

Weronika Klimmer (1asp)

Patryk Podgórski (1ag)

Wiktor Moliszewski (1esp)

bo o nich mowa, to uczniowie klas matematycznych. Serdecznie im gratulujemy, dziękujemy wszystkim pozostałym Uczniom za udział i liczymy, że za rok również zrobią skok, matematyczny rzecz jasna, po najwyższe konkursowe laury.

Zespół matematyków

kangur dyplomy