foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

LO1 wkrótce ruszy z wspaniałym projektem - "Bioróżnorodność fauny i flory wzdłuż pasa Odry. Jak o nią dbać?”. Dyrektor szkoły ogłasza w związku z tym konkurs na logo projektu. Ważne, by sygnalizowało ono jego tematykę (w skrócie opisaną poniżej) oraz udział w projekcie naszej szkoły.

Celem projektu jest wzrost świadomości uczniów i osób dorosłych na temat ochrony bioróżnorodności fauny i flory w okolicy Wyspy Bolko. Warsztaty projektowe będą się skupiały m.in. na gatunkach roślin i zwierząt żyjących na Pasiece, Bolko i w Odrze ze szczególnym uwzględnieniem gatunków zagrożonych: zimorodka, wydry, różanecznika żółtego, wawrzynka wilczełyko, puszczyka, dzięcioła zielonosiwego, centurii nadobnej. Uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o ekosystem łąki wzdłuż Odry i jakie to ma znaczenie dla życia gatunków zagrożonych, jak racjonalnie zarządzać zasobami oraz jak planować ochronę przyrody, aby zapewnić równowagę gatunkową, która umożliwi przetrwanie gatunków zagrożonych wyginięciem.

Hasła ZAGRAJ W BIO Z LO! oraz LO DBA O BIO!  będą towarzyszyły działaniom projektowym.

Projekty LOGO w wersji cyfrowej należy składać w sekretariacie szkoły lub przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 listopada 2019. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.