salon maturzystow

22 września 2020 r. maturzyści PLO1 uczestniczyliw Salonie Maturzystów.

Choć Salon Maturzystów to wydarzenie dobrze znane wszystkim nauczycielom, to tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem odbywała się w formule online. Maturzyści LO1 nie zawiedli i żądni wiedzy, bardzo licznie zgromadzili się w Sali Kopernikowskiej (i nie tylko) i z wielką uwagą uczestniczyli w wielu wykładach ekspertów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Mamy nadzieję, że zdobyte informacje zadziałają mobilizująco na naszych maturzystów, którzy solidnie przygotują się do matury i dostaną się na swoje wymarzone studia, czego z całego serca im życzymy.

sm1

25 lutego 2020 r grupa uczniów klas maturalnych uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem najstarszego walijskiego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii- Uniwersytet Aberystwyth- uczelni, której absolwentem jest następca tronu brytyjskiego Książę Karol.

Nasi maturzyści mieli możliwość zdobycia informacji o warunkach rekrutacji, możliwości zakwaterowania czy perspektywach zatrudnieni po ukończeniu studiów na tej uczelni.

IMG 20200225 124513

Młodzież klas maturalnych naszej szkoły, miała możliwość spotkania ze studentami Wojskowej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Maturzyści zostali zapoznani z procesem rekrutacji, wymaganiami jakim muszą sprostać starając się na uczelnie wojskowe i posłuchali dlaczego warto studiować w AKL.

Uczelnia oferuje kierunki zarówno wojskowe ( dowodzenie, inżynieria bezpieczeństwa, logistyka) , jak i cywilne (bezpieczeństwo narodowe, inżynieria bezpieczeństwa, zarządzanie i logistyka).

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do służby w charakterze dowódcy zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa, jak również przygotowanie do wykonywania zadań w warunkach jednostki wojskowej, dowodzenia oraz organizowania i prowadzenia działalności szkoleniowo-wychowawczej.

Spotkanie ze studentami - żołnierzami było bardzo wartościowe, pokazało uczniom oprócz możliwości nauki, również warunki pracy i wymagania zawodu żołnierza.

zolnierz

UCZNIOWIE LO1 NA ZAJĘCIACH WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ

W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Czym jest dla Ciebie KARIERA?,

Jaki jest Twój życiowy cel? ,

jakie warunki trzeba po drodze spełnić, aby ten cel osiągnąć?

Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 1 f sp na zajęciach

„Czy karierę można zaplanować?”, prowadzonych przez pracownika

Wyższej Szkoły Bankowej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Klasa 2b poznawała tajniki wystąpień publicznych,

a klasa 1dsp uczyła się, jak napisać kreatywne CV.

kariera

edu4uEDU4U to team doradców, konsultantów i ambasadorów edukacyjnych, działający w Wielkiej Brytanii i w Polsce, którzy służą pomocą młodym, ambitnym ludziom, którzy pragną zdobywać wyższe wykształcenie w Wielkiej Brytanii.
  Zapewniają oni wsparcie przez cały proces aplikacji, bezpośrednio przez telefon, Messenger czy też Skype. Możesz w każdej chwili zarezerwować bezpłatną konsultację, w której pracownik Edu4u pomoże Ci dobrać uniwersytet w Anglii.

kolaz4

W piątek 25 października 2019 r, na zakończenie opolskiej edycji  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyło się spotkanie opolskiej młodzieży z dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym, pisarzem i publicystą Szymonem Hołownią.

„Macie być szczęśliwymi ludźmi, mieć marzenia i odważnie je realizować. Macie prawo popełniać błędy i nie dajcie sobie wmówić że macie robić to, czego chcą inni, nawet rodzice. Nie przegapiaj szans! Angielskie powiedzenie „the sky is the limit” (nie ma ograniczeń) jest prawdziwe. Tylko musisz dobrze wiedzieć, czego chcesz, znaleźć w sobie to, co jest twoim unikatowym darem”. Tak inspirował młodzież do kształtowania swojej ścieżki życiowej i zawodowej pan Szymon i popierał te rady przykładami ze swojego życia.

Spotkanie było niezwykle wartościowe i inspirujące.

kolaz3

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier nasi Pierwszoklasiści poznawali uczelnię i brali udział w zajęciach w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole zawodowej w Opolu.

Uczniowie zwiedzali wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale na wydziale fizjoterapii, wzięli udział w zajęciach ze smoveyem oraz w wykładzie „Znaczenie piramidy zdrowego żywienia”.

Jak się okazało podczas quizu, przeprowadzonego po wykładzie, zapamiętali całkiem dużo informacji a nagroda dla zwycięskiej drużyny była zdrowa i dietetyczna.

kolaz2

Uczennice biol-chemu opolskiej „Jedynki”

w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Październik jest MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI, który jest najczęstszym na świecie nowotworem złośliwym u kobiet. Jednak przy wczesnej diagnozie rak piersi jest całkowicie wyleczalny. Profilaktykę należy rozpocząć od edukacji, uświadamiania kobiet w jaki sposób powinny dbać o swoje zdrowie, z jakich badań mogą i powinny skorzystać. Tego wszystkiego miały okazję dowiedzieć się uczennice klasy 1c i 2c naszego liceum podczas spotkania edukacyjnego z lekarzem ginekologiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

kolaz

2019 10 16 4W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy drugiej byli gośćmi Ista Shared Services Polska, międzynarodowej firmy obsługującej klienta niemieckiego, specjalizującej się w zarządzaniu danymi o zużyciu energii oraz rozliczaniu indywidualnych kosztów ciepła, wody i innych mediów. W trakcie spotkania licealiści dowiedzieli się jaki profil działalności prowadzi spółka a także jak przebiega proces rekrutacji.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część warsztatowa, w trakcie której młodzi ludzie poznali sposoby monitorowania zleceń, dokumentowania zrealizowanych zadań i prowadzenia korespondencji z oddziałami w Niemczech.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem panującej tam atmosfery. Wielu obiecało sobie, że poświęci więcej czasu na naukę języka niemieckiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM FB - ZAPRASZAMY!