tvp3opole logo Logo Wydział PiA UO logo ora

Gazeta Walentynkowa kolaż

Dziś Walentynki. Koło dziennikarskie nie próżnowało i w związku z takim wydarzeniem przygotowało propozycje okładek Gazety Walentynkowej. Prace wykonane przez klasę 2dg. My zaś, życzymy wszystkim wiele miłości, każdego dnia.

Jak wygląda studio nagrań, jak wykorzystywana jest jego przestrzeń, jakie cykliczne programy są w nim nagrywane, kto kim jest w redakcji, na czym polega praca realizatora dźwięku i realizatora obrazu – o tym wszystkim dowiadywali się uczniowie klasy 3d o profilu dziennikarskim, uczestnicząc na warsztatach w TVP3 Opole. Pod czujnym okiem prowadzących: p. Pauliny Czajki i p. Jakuba Tymkowa omawiali konstrukcję scenariusza programu „O!polskie o poranku”, zaglądali do charakteryzatorni, reżyserki, archiwum. Swoich sił próbowali obsługując kamerę, prompter czy wcielając się w rolę prowadzącego program. Obserwowali z reżyserki realizację programu „Rozmowa Dnia”.

3d tvp3 kolaż

Grupa uczniów klasy 2dg próbuje swoich sił w przygotowaniu materiału dźwiękowego. Zadanie na dzisiaj: zaproszenie słuchaczy na audycję muzyczną i wywiad z gościem specjalnym - Niną Simone. Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem podeszła do tematu, wykorzystując zdobytą w TVP 3 wiedzę i umiejętności. Czekamy na efekty ich pracy.

dzien 1 dzie 2

TVP3 Opole objęła po raz kolejny patronatem klasy o profilu dziennikarskim naszego liceum. Do podpisania umowy doszło w siedzibie telewizji. Dotyczy ona udziału uczniów w warsztatach dziennikarskich, w ramach których nasi wychowankowie będą poznawać tajniki social mediów - teoretycznie i praktycznie.

Ze strony TVP3 Opole dokument podpisał Mateusz Magdziarz, dyrektor, redaktor naczelny opolskiej telewizji, natomiast ze strony PLOI Bernarda Zarzycka, dyrektor szkoły.

Link do strony (relacja od 15.35 – 17.07)

TVP 2020

Kolejne spotkanie w TVP 3 Opole za nami. Tym razem swój warsztat pracy zaprezentował Zbigniew Górniak, opolski dziennikarz przez lata tworzący dla NTO oraz Radia Opole. Obecnie prowadzi mi.in. autorski program „Rozmowa na dzień dobry” w TVP 3 Opole. Jest autorem książek: „Pulpa fikcyjna, albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika”, „Siostra i byk”, Serce nr 62” i „Spadek, miłość i kradzione samochody”.Jest też wydawcą Kuriera Opolskiego w TVP3 Opole i stałym komentatorem #Jedziemy w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info

Relacja ze spotkania TUTAJ a więcej zdjęć na naszym FB

2019 12 18 TVP3 Z. Górniak 4

Wracamy do naszych wizyt w TVP3 Opole - 25 i 26 listopada uczniowie klasy 1dg uczestniczyli w warsztatach odbywających się w studiu TVP 3 Opole. Młodzi ludzie zobaczyli backstage telewizji, studio nagrań, pomieszczenie reżyserskie, a także spróbowali swoich sił jako reporterzy, operatorzy czy osoby udzielające wywiadów.

A wszystko pod czujnym okiem kierownik produkcji Anny Ścibor-Jurewicz oraz Łukasza Strząbały - sekretarza programowego.

1111

Klasa 1dg gościła na pierwszych warsztatach w regionalnej telewizji. O idei klas dziennikarskich i współpracy z TVP3 Opole rozmawiał z naszym nauczycielem Jackiem Muellerem redaktor Zbigniew Górniak - zapraszamy do obejrzenia i posłuchania: TVP3 ROZMOWA DNIA

TVP 1

8 listopada 2019 - pan Mateusz Magdziarz – dyrektor i redaktor naczelny oddziału terenowego TVP S.A. w Opolu, reprezentujący Telewizję Polską S.A. –podpisał z panią dyrektor Bernardą Zarzycką porozumienie o współpracy.
Telewizja Polska tym samym objęła patronatem klasy dziennikarskie!
Dzięki temu porozumieniu nasi uczniowie będą mogli poznać studia i pracownie telewizyjne, wziąć udział w warsztatach, zajęciach z dziennikarzami, a także pracownikami zajmującymi się produkcją programów. Koordynatorem tej współpracy ze strony naszej szkoły została pani Barbara Błyszczakowska.

74312610 432937257638537 7955204310449520640 n

28 maja 2019 roku w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej. Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu wraz z Wydziałem Prawa i Administracji objęła patronatem klasy humanistyczne z elementami dziennikarstwa i prawa LO1 w Opolu.

Okręgową Radę Adwokacką w Opolu reprezentował Dziekan adw. Marian Jagielski, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego Dziekan dr hab. Piotr Stec, prof. UO a naszą szkołę pani Dyrektor mgr Bernarda Zarzycka. Relacja także na stronie ORA - ZAPRASZAMY!

POR 2

Proszę wstać! Sąd idzie! Uczniowie klasy IIe, lingwistyczno-prawnej, udali się do Sądu Okręgowego w Opolu. Podczas pobytu licealiści - a być może przyszli prawnicy - mieli możliwość zapoznać się z przebiegiem postępowania przygotowawczego oraz zasadami procesu sądowego. Mieli także okazję zobaczyć wnętrze pomieszczeń sądowych, w których umieszcza się oskarżonych oraz dokonuje się przesłuchań. Na koniec wizyty licealiści zajęli miejsca na widowni i przysłuchiwali się przebiegowi procesu karnego. Po wysłuchaniu wyroku znalazł się jeszcze czas na ciekawą rozmowę z sędzią.

sąd art