tvp3opole logo                      logo ora

Grupa uczniów klasy 2dg próbuje swoich sił w przygotowaniu materiału dźwiękowego. Zadanie na dzisiaj: zaproszenie słuchaczy na audycję muzyczną i wywiad z gościem specjalnym - Niną Simone. Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem podeszła do tematu, wykorzystując zdobytą w TVP 3 wiedzę i umiejętności. Czekamy na efekty ich pracy.

dzien 1 dzie 2

TVP3 Opole objęła po raz kolejny patronatem klasy o profilu dziennikarskim naszego liceum. Do podpisania umowy doszło w siedzibie telewizji. Dotyczy ona udziału uczniów w warsztatach dziennikarskich, w ramach których nasi wychowankowie będą poznawać tajniki social mediów - teoretycznie i praktycznie.

Ze strony TVP3 Opole dokument podpisał Mateusz Magdziarz, dyrektor, redaktor naczelny opolskiej telewizji, natomiast ze strony PLOI Bernarda Zarzycka, dyrektor szkoły.

Link do strony (relacja od 15.35 – 17.07)

TVP 2020

Kolejne spotkanie w TVP 3 Opole za nami. Tym razem swój warsztat pracy zaprezentował Zbigniew Górniak, opolski dziennikarz przez lata tworzący dla NTO oraz Radia Opole. Obecnie prowadzi mi.in. autorski program „Rozmowa na dzień dobry” w TVP 3 Opole. Jest autorem książek: „Pulpa fikcyjna, albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika”, „Siostra i byk”, Serce nr 62” i „Spadek, miłość i kradzione samochody”.Jest też wydawcą Kuriera Opolskiego w TVP3 Opole i stałym komentatorem #Jedziemy w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info

Relacja ze spotkania TUTAJ a więcej zdjęć na naszym FB

2019 12 18 TVP3 Z. Górniak 4

Wracamy do naszych wizyt w TVP3 Opole - 25 i 26 listopada uczniowie klasy 1dg uczestniczyli w warsztatach odbywających się w studiu TVP 3 Opole. Młodzi ludzie zobaczyli backstage telewizji, studio nagrań, pomieszczenie reżyserskie, a także spróbowali swoich sił jako reporterzy, operatorzy czy osoby udzielające wywiadów.

A wszystko pod czujnym okiem kierownik produkcji Anny Ścibor-Jurewicz oraz Łukasza Strząbały - sekretarza programowego.

1111

Klasa 1dg gościła na pierwszych warsztatach w regionalnej telewizji. O idei klas dziennikarskich i współpracy z TVP3 Opole rozmawiał z naszym nauczycielem Jackiem Muellerem redaktor Zbigniew Górniak - zapraszamy do obejrzenia i posłuchania: TVP3 ROZMOWA DNIA

TVP 1

8 listopada 2019 - pan Mateusz Magdziarz – dyrektor i redaktor naczelny oddziału terenowego TVP S.A. w Opolu, reprezentujący Telewizję Polską S.A. –podpisał z panią dyrektor Bernardą Zarzycką porozumienie o współpracy.
Telewizja Polska tym samym objęła patronatem klasy dziennikarskie!
Dzięki temu porozumieniu nasi uczniowie będą mogli poznać studia i pracownie telewizyjne, wziąć udział w warsztatach, zajęciach z dziennikarzami, a także pracownikami zajmującymi się produkcją programów. Koordynatorem tej współpracy ze strony naszej szkoły została pani Barbara Błyszczakowska.

74312610 432937257638537 7955204310449520640 n

28 maja 2019 roku w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej. Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu wraz z Wydziałem Prawa i Administracji objęła patronatem klasy humanistyczne z elementami dziennikarstwa i prawa LO1 w Opolu.

Okręgową Radę Adwokacką w Opolu reprezentował Dziekan adw. Marian Jagielski, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego Dziekan dr hab. Piotr Stec, prof. UO a naszą szkołę pani Dyrektor mgr Bernarda Zarzycka. Relacja także na stronie ORA - ZAPRASZAMY!

POR 2

Proszę wstać! Sąd idzie! Uczniowie klasy IIe, lingwistyczno-prawnej, udali się do Sądu Okręgowego w Opolu. Podczas pobytu licealiści - a być może przyszli prawnicy - mieli możliwość zapoznać się z przebiegiem postępowania przygotowawczego oraz zasadami procesu sądowego. Mieli także okazję zobaczyć wnętrze pomieszczeń sądowych, w których umieszcza się oskarżonych oraz dokonuje się przesłuchań. Na koniec wizyty licealiści zajęli miejsca na widowni i przysłuchiwali się przebiegowi procesu karnego. Po wysłuchaniu wyroku znalazł się jeszcze czas na ciekawą rozmowę z sędzią.

sąd art

We wtorek, 25 września 2018r. w ramach współpracy z Izbą Adwokacką w Opolu rozpoczął się cykl spotkań dla uczniów klas o profilu społeczno-prawnym. Przedsięwzięciem tym chcemy przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z praktycznym zastosowaniem przepisów prawa, a ponadto poprzez udział znamienitych prawników – na pierwszym spotkaniu gościliśmy adwokatów: panią Ewę Łukomską-Boroń oraz pana Andrzeja Sieradzkiego – pokazać uczniom, na czym polega specyfika tego zawodu.

adwokat