foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

1.Konkurs Języka Niemieckiego "Verstehen IV" (7 osób): Aleksandra Seeman kl.1fsp - laureatka,   3 miejsce w kraju, 1 w województwie, Jakub Szymański kl. 1ag - 20 miejsce w kraju, Alona Androshchuk kl. 1asp - 50 miejsce w kraju;

https://mogalo.pl/konkurs_verstehen

 

2.Olimpiada Języka Niemieckiego (12 osób): Victoria Kucharski kl. 1fsp -  - przeszła do II etapu, do III , Monika Janos - kl.2f- przeszła do pisemnej części etapu okręgowego;

http://www.ojn.wsjo.pl/terminarz/

 

3.Konkurs Deutschfreund ( 2 osoby )

http://jersz.pl/contest,2.html

 

4.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Indeks KUL- j.polski "Ciekawi świata". Jesika  Bota kl.3f - II etap;

http://kandydat.kul.pl/vademecum-rekrutacji/konkursy/

 

5. Ogólnopolski Konkurs na Pracę Literacką "Mistrzowie i patrioci" zorganizowany przez Instytut Łukasiewicza w Krakowie- Barbara Kesler- kl.2a- miejsce 178 na 1200 prac.

https://kuratorium.krakow.pl/ogolnopolski-konkurs-mistrzowie-i-patrioci/

 

6. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej;

http://owe.pte.pl/

 

7. Olimpiada Statystyczna;

https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Aplikacja/Home/TestActive/7

 

8. Olimpiada Znajomości Afryki - etap szkolny (20 ucz.), etap okręgowy 2 marca - Marcin Adolf, Maksym Wołyniec, Marcin Adolf został finalista Olimpiady na szczeblu centralnym

http://olimpiada.uksw.edu.pl/node/10

 

9. 44.Olimpiada Języka Angielskiego - zgłoszono 64 uczniów, udział wzięło 40 osób, zakwalifikował się Mateusz Bańkosz;

http://oja.wsjo.pl/

 

10. Olimpiada z przedsiębiorczości : etap szkolny: Wiktoria Żukowska 1fg;

http://www.olimpiada.edu.pl/

 

11. Maria Molenda - kl.1fg - finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Giętkie Pióro". IV edycja poświęcona S. Wyspiańskiemu;

http://gietkiepioro.parafiada.pl/wyspianski/

 

12.Ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez IPN „Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski” Udział brała grupa złożona z 3 uczennic z klasy 1dsp: Julii Rogowicz, Hanny Semków-Kwaczały i Pauliny Drzewieckiej;

https://pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy/ogolnopolskie/czlowiek-jest-ludzki-w/53398,Ogolnopolski-konkurs-Czlowiek-jest-ludzki-w-ludzkich-warunkach-Gustaw-Herling-Gr.html

 

13. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o indeks KUL „Ciekawi świata- język polski” Klaudia Gacka z klasy 3D przeszła do drugiego etapu;

http://ivlorybnik.pl/wp/wp-content/uploads/2019/11/J%C4%99zyk-polski_Regulamin-Og%C3%B3lnopolskiego-Konkursu-Wiedzy-2019-2020.pdf

 

14. Olimpiada historyczna - do etapu okręgowego przeszli Alan Gotwald, Jakub Nowak,Radosław Konopka;

http://liceum.olimpiadahistoryczna.pl/

 

15. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z historii „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - do półfinału przeszli Julia Kiełbasa, Jakub Nowak, Alan Gotwald;

http://ivlorybnik.pl/wp/wp-content/uploads/2019/11/Historia_Regulamin-Og%C3%B3lnopolskiego-Konkursu-Wiedzy-2019-2020.pdf

 

16. Olimpiada Wiedzy o prawie - do etapu okręgowego przeszedł Wojciech Mazurek;

https://olimpiadaprawa.pl/images/XXII_olimpiada/Harmonogram-zawodw-XXII-Olimpiady-Wiedzy-o-Prawie-2019-2020.pdf

 

17. Mała Olimpiada Matematyczna do finału dostali się: Justyna Śląska, Marcin Adolf, Jessica Sikora, Jacek Kościelak;

https://www.kuratorium.opole.pl/regulamin-xlii-malej-olimpiady-matematycznej/

 

18. Matematyka bez granic - w przyszłym tygodniu jest etap szkolny i biorą udział w nim klasy 1asp; 1eg;1ag;

http://www.mbg.uz.zgora.pl/

 

19. Mecze matematyczne –( 10 uczniów)-mecze rozgrywane pomiędzy czterema liceami;

 

20. Konkurs Literacki „Mistrzowie i patrioci” organizowany przez Instytut Łukasiewicza w Krakowie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości;

http://mistrzowieipatrioci.pl/konkurs/

 

21. Międzyszkolny Konkurs Fizyczny w dn. 29 lutego 2020 r. , w którym wzięło udział 4 uczniów;

http://ooptf.wmfi.uni.opole.pl/53-miedzyszkolny-turniej-fizyczny/

 

22. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA w dn. 11.03.2020 r., w którym wzięło udział 14 uczniów;

http://eureka.suwikr.pl/eureka/

 

23. Konkurs Biblijny Sola Scriptura, w tym roku poświęcony znajomości najkrótszej Ewangelii (wg Marka);

http://pisz.luteranie.pl/de_DE/2019/11/23/ogolnopolski-konkurs-biblijny-sola-scriptura-2019-2020/

 

24.Wojewódzkim Konkursie Wiedzy edycja VII (2 osoby): Język angielski - pomysł na twoją przyszłość;

https://www.wszop.edu.pl/aktualnosci/wydarzenia/final-vii-edycji-konkursu-wiedzy-o-jezyku-angielskim-i-kulturze-krajow-anglosaskich,1,1,3769

 

25. Wrocławski Maraton Językoznawczy w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki;

http://www.matematyka.wroc.pl/konkursylingwistyczne/v-wroc%C5%82awski-maraton-j%C4%99zykoznawczy

 

26. Olimpiada Języka Angielskiego;

http://oja.wsjo.pl/

 

27. XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Zdrowej Żywności - Paulina Kuc zakwalifikowała się do zawodów III stopnia (etapu centralnego);

http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/

 

28. Udział w konkursie literackim o nagrodę Fanfila Organizator Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Martyna Kasperska-poezja, Adrianna Wyciślik- proza;

https://polonistyka.amu.edu.pl/dla-kandydata/dodatkowe-informacje/konkurs-literacki-o-nagrod-fan-fila

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.