24.06.2020 r. w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny

odbył się finał Konkursu plastyczno-historycznego na plakat plebiscytowy

pt.„Wojna plakatowa”.

Praca Laury Raudzis uczennicy kl. Idsp została
doceniona przez jury i nagrodzona wyróżnieniem.

Dziękujemy też pozostały uczennicom, które wzięły udział w konkursie, na zdjęciu jeszcze

Julia Leszczyńska, Natalia Bernhard oraz p.Bartłomiej Janicki

Gratulujemy!

Góra św.Anny 2
 Plakat  Góra św.Anny 1

Kangury matematyczne z LO 1

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć kangury i w dodatku matematyczne, to wcale nie musi lecieć do Australii czy iść do ZOO, wystarczy, że odwiedzi LO 1 w Opolu! Jest ich naprawdę sporo, a wśród nich trójka uczniów, którzy w tym roku szkolnym „skoczyli” tak wysoko, iż uzyskali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – KANGUR 2020.

Weronika Klimmer (1asp)

Patryk Podgórski (1ag)

Wiktor Moliszewski (1esp)

bo o nich mowa, to uczniowie klas matematycznych. Serdecznie im gratulujemy, dziękujemy wszystkim pozostałym Uczniom za udział i liczymy, że za rok również zrobią skok, matematyczny rzecz jasna, po najwyższe konkursowe laury.

Zespół matematyków

kangur dyplomy

Trzy klasy LO nr I w Opolu wzięły udział w XXXI edycji konkursu, pod auspicjami Rady Europy - „Mathématiques Sans Frontières” („Matematyka bez granic”).

Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką, poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. W konkursie mogą wziąć udział tylko całe zespoły klasowe.
Tym bardziej miło jest nam poinformować, że na 524 startujące klasy z całej Polski w kategorii szkół średnich (w tym na 20 w województwie opolskim):

- klasa Iag zajęła III miejsce w województwie i 9 miejsce w Polsce!
- klasa Ieg zajęła VI miejsce w województwie i 17 miejsce w Polsce!
- klasa Iasp zajęła IX miejsce w województwie i 31 miejsce w Polsce!

BRAWO WY!!! Paweł Słaby

MatematykaBezGranic

Matematyka bez granic

Mateusz Bańkosz, uczeń klasy 2f,
już w poprzednim roku szkolnym dał się poznać jako znawca języka angielskiego, jako uczeń, który swoją rozległą wiedzę z łatwością zmienia  w sukcesy.
W ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Mogalo zdobył srebrny medal i zajął drugie miejsce w kraju.
W bieżącym roku szkolnym Mateusz ponownie został laureatem konkursu Mogalo, zdobył pierwsze miejsce w kraju w kategorii uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych.
Tym razem otrzymał złoty medal i nagrodę pieniężną, którą, jak zdeklarował, zamierza przeznaczyć na rozwijanie swoich umiejętności językowych.
Mateuszu! Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i aktywny udział w konkursach języka angielskiego. Gratulujemy też p. Elżbiecie Konopackiej – nauczycielce Mateusza!
Życzymy kolejnych, równie spektakularnych sukcesów w następnym roku szkolnym.
MB ang
 WSB promesy

9 czerwca - tuż po zmaganiach z matematyką na egzaminie maturalnym - trzy najzdolniejsze absolwentki naszej szkoły odebrały wyróżnienie ufundowane przez współpracującą z LO1 Wyższą Szkołę Bankową w Opolu.

Julia Jurek  (3c), Agnieszka Czernia (3c) i Klaudia Gacka (3d)

otrzymały promesy dla najzdolniejszych uczniów, które obejmują bezpłatny pierwszy rok studiów I stopnia w WSB w Opolu.

Gratulujemy Dziewczyny!

Z wielką radością informujemy, że

Paulina Kuc uczennica klasy 2b

otrzymała tytuł finalistki XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Serdecznie gratulujemy Paulinie i pani Małgorzacie Kubat!

Paulino - bardzo nas cieszy Twój sukces!

Trzymaj tak dalej!

90965356 1604065933075877 5153756864512524288 n

Brawo!! Po raz czwarty nasza Drużyna w finale krajowym! Jesteście wspaniali! Odyseusze z Jedynki:

Michał Majstrenko, Filip Hornik, Justyna Kwiatkowska, Natalia Kowalczyk, Anna Szemainda, Kacper Galli, Radosław Tonderys

trenerki: Marzena Dysiewicz-Rerich i Katarzyna Madera

Gratulujemy! Trzymajcie kciuki za ich pokaz 4-5 kwietnia w Gdyni, na finale krajowym!

Odysja 2020 1 Odysja 2020

Podczas ferii, w dniach 21-23.02, w DREAM ADOPTION SOCIETY (oddział Teatru Powszechnego) w Warszawie miała miejsce wystawa „Ignorancja” autorstwa naszego ucznia, Leonarda Acorn’a (pseudonim artystyczny).

Miała ona na celu odwzorowanie warunków, w jakich powstaje sztuka, której „płótnem” jest aglomeracja miejska. Wystawa była interaktywna: odwiedzający mieli możliwość wzbogacenia jej swoimi pracami za pomocą farb w sprayu oraz specjalnych flamastrów przeznaczonych do tzw. tagowania. A to wszystko po to, żeby podkreślić autentyczność warunków, w jakich powstaje sztuka w przestrzeni miejskiej. Więcej zdjęć na naszym FB

87738076 883504848770898 8816507422672683008 n 85226552 471607177050829 7633006867609812992 n

Dominik Pientka z 2c

zajął dziś II miejsce w

XXV edycji Wojewódzkiego Konkursu

Wiedzy o Bezpieczeństwie

i Higienie Pracy w Rolnictwie.

Gratulujemy!!

78255402 747306262455115 850614020955176960 n 1