baner

Szukając normalności w czasie pandemii Covid-19, przygotowujemy się do realizacji kolejnych zadań projektu: Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry. I choć, ze względu na wciąż obowiązujące nas wszystkich obostrzenia, nie jesteśmy w stanie określić dokładnych terminów, już dziś zapraszamy Was do udziału w:

1. Warsztatach malarskich „Maluj naturalnie” realizowanych w trzech grupach, tj.:

- rodziny z dziećmi (planowany termin: lipiec, sierpień)

- młodzież od 14 do 18 roku życia (planowany termin: wrzesień, październik),

- dorośli (planowany termin: listopad, grudzień).

2. Lekcjach pokazowych, czyli spotkaniach z nauczycielami naszego LO, którzy opowiedzą o bioróżnorodności i jej znaczeniu

(grupy do 25 osób, planowane terminy: październik, listopad 2020 i marzec, kwiecień, maj 2021)

3. Spotkaniach z mieszkańcami, czyli rozmowy w 10 osobowych grupach, poświęcone ochronie roślin i zwierząt żyjących na wyspach Bolko i Pasiece oraz wzdłuż pasa Odry; metodom prowadzenia gospodarstwa domowego w sposób wzmacniający i chroniący bioróżnorodność; właściwościom roślin i ich wykorzystaniu w życiu codziennym (planowane terminy: listopad, grudzień 2020 i marzec, maj, październik 2021)

4. Warsztatach biologiczno – chemicznych, czyli czterogodzinnych spotkaniach dla osób dorosłych oraz uczniów ostatnich klas opolskich szkół podstawowych, poświęconych poznawaniu znaczenia i sposobów ochrony bioróżnorodności biologicznej (do 20 osób w grupie, dwie godziny lekcyjne chemii i dwie godziny lekcyjne biologii, terminy: od wrzesień 2020 do październik 2021),

5. Zajęciach na łonie natury „Naturalna terapia” przeznaczonych dla uczniów ostatnich klas opolskich szkół podstawowych, poświęconych rzadkim i chronionym roślinom żyjącym na Bolko, Pasiece i wzdłuż pasa Odry i ich właściwościom leczniczym, jadalnym, ale też trującym (planowane terminy: wrzesień, październik 2020 i kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień 2021).

Zajęcia realizowane będą nieodpłatnie i są ogólnodostępne, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach prowadzone są zapisy, których dokonać można pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod tym numerem telefonu uzyskać można także szczegółowe informacje dot. realizacji zajęć.

Ponadto, dla uczniów PLO I przygotowywane są zajęcia teatralne (grupa 8 osób, planowany termin: od września 2020), zajęcia mające na celu przygotowanie happeningu i flashmoba  (grupa 8 osób, planowany termin: od września 2020), warsztaty fotograficzne (grupa 10 osób, planowany termin: od września 2020).

Dbajcie o siebie i innych przestrzegając zaleceń, bo to pozwoli nam rozpocząć to, co zaplanowaliśmy. Czekamy na spotkania z Wami w PLO I!