W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej dziewcząt, podczas których nasz zespół wywalczył brązowy medal! Dziewczyny grały w składzie: Wakan Klaudia, Świerczyńska Marta, Bucyk Patrycja, Murza Julia, Drążek Dominika, Łachut Emilia i Kurzaj Andżelika. Brawa dla naszych szczypiornistek za zaangażowanie w sportową rywalizację! Gratulacje także dla Pana Marka Jagielskiego - życzymy, aby uczennice wkrótce przerosły Mistrza!...choć to nie będzie łatwe wyzwanie!

zawody 1zawody 2

Dzisiaj - 31 maja 2019 - Julia Murza z klasy 2c zajęła 1 miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół - Licealiada 2019

- konkurencja: bieg na 1500 m.

Gratulujemy Julii i pani Aleksandrze Fabiańczyk wspaniałego sukcesu. Brawo Julka!

Julia 1

Julia 2

... To najwyższa pora się dowiedzieć!!!!

W dniach 7.12. – 9.12.2018 już po raz czwarty Akademicki Związek Sportowy w Warszawie organizował turniej zawodów sportowych "Z SKS– u do AZS- u". W finale rozgrywek sportowych brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce, wyłonieni w drodze eliminacji regionalnych, przeprowadzonych w Łodzi, Opolu, Warszawie, Katowicach, Lublinie i Toruniu. Uczniowie rywalizowali w 5 dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, futsal, tenis stołowy i ergometr wioślarski.

Nasi uczniowie reprezentowali miasto Opole w koszykówce dziewcząt i ergometrze wioślarskim. Skład naszej drużyny to: Julia Murza, Magda Gawlik, Oliwia Zalińska, Daria Rimpler, Zuza Malinowska, Wiktoria Wojewoda, Julia Bazyli, Weronika Bazyli. Drużyna prowadzona przez Małgorzatę Kuszkiewicz po ciężkich bojach w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Zabrakło dosłownie kilku punktów, żeby Dziewczyny "wskoczyły" na podium.

Natomiast w ergometrze wioślarskim reprezentowali nas Daniel Słomian, Nina Łazar, Julia Murza, Magda Gawlik i Weronika Bazyli. Najlepszy wynik i złoty medal zdobył Daniel Słomian, który pokonał 1025m w 3 minuty i był bezkonkurencyjny!!!

Grupą opiekowały się Panie Aleksandra Fabiańczyk i Małgorzata Kuszkiewicz. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

złoto Słomianart

Julia Murza, uczennica klasy 2c, zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Miasta Opola
w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się 25 września 2018 r.

Julia Murza

Serdecznie gratulujemy Julii i p.Aleksandrze Fabiańczyk!!