ZAPRASZAMY RODZICÓW NA KONSULTACJE INDYWIDUALNE Z NAUCZYCIELAMI

WTOREK 26.10.2021 W GODZINACH 16:30 – 18:00

WYKAZ SAL NA DRZWIACH WEJŚCIOWYCH

Miło nam poinformować, iż Uczniowie klasy IIIA wezmą udział w Olimpiadzie Informatycznej OI 2021.
Celem Olimpiady jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami. Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami. Rozwiązania są sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego. Etap I jest etapem domowym.

Życzymy naszym Uczniom powodzenia!

Opiekunem Uczniów jest dr inż. Szczepan Paszkiel, nauczyciel algorytmiki i programowania w LO I w Opolu!

Baner OI 2021

Moralność pani Dulskiej jpegHanka Dulska

Grupa uczniów z koła teatralnego przy naszym liceum wzięła udział w akcji czytelniczej „Moralność pani Dulskiej we wnętrzach Kamienicy Czynszowej". Przedsięwzięcie (przy współpracy z Działem Edukacji Muzeum Śląska Opolskiego) zrealizowane zostało z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie znakomicie wcielili się w bohaterów dramatu Gabrieli Zapolskiej odczytując fragmenty utworu – a wszystko w oryginalnych wnętrzach z epoki. Dziękujemy wszystkim występującym oraz Tomkowi Jarczakowi za nagranie całości.

Więcej informacji w Kurierze Opolskim (od 14 min.)

18 października 2021 r., uczennice i uczniowie klas o profilu mundurowym Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I im. M. Kopernika, uczestniczyli na cmentarzu komunalnym na Półwsi, w pięknej uroczystości, zorganizowanej przez IPN, oznaczenia grobu śp. Pawła Skrzypulca - uczestnika III Powstania Śląskiego, znakiem "Tobie Polsko".

Nasi licealiści uświetnili uroczystość, a swoją postawą godnie zaprezentowali szkołę i charakter swojej klasy.

2021 10 18 Tobie Polsko 22021 10 18 Tobie Polsko 32021 10 18 Tobie Polsko 1

DOTYCZY: ogłoszenia o zamówieniu prowadzone na zasadach zapytania ofertowego na realizację zadań specjalisty ds. jakości kursów zawodowych w ramach projektu „Licealista na rynku pracy – zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacja o zamówieniu