Rekrutacja 1 krok

Przed tobą pierwszy etap rekrutacji.

Termin: 16.05 (poniedziałek) – 20.06 (poniedziałek) do godz. 15.00

1/ Zaloguj się do systemu i wprowadź dane https://opolskie.edu.com.pl/

Możesz wybrać maksymalnie sześć szkół ponadpodstawowych i dowolną liczbę oddziałów (klas) w tych szkołach; możesz wybrać wszystkie preferowane przez Ciebie oddziały w danej szkole, wtedy będziesz miał większe szanse na przyjęcie do wymarzonej placówki.

2/ Wydrukuj wypełniony wniosek (pamiętaj o podpisie swoim i rodziców) i zanieś do szkoły pierwszego wyboru czyli szkoły, którą wpisałeś jako pierwszą na swojej liście preferencji.

Wniosek możesz również złożyć elektronicznie (nie wymaga to składania wersji papierowej).

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.30.

Serdecznie zapraszamy:)

ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 2/usługi medyczne/2022

z dnia 16 maja 2022 r.

Nazwa zamówienia: przeprowadzenie badań lekarskich z zakresu medycyny pracy oraz innych badań (książeczka sanitarno-epidemiologiczna) potwierdzonych stosownym orzeczeniem lekarskim dla uczniów biorących udział w stażach zawodowych w ramach projektu pn. „Licealista na rynku pracy- zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Formularz ofertowy

Wzór umowy

Umowa powierzenia

Uczniowie klas 1-3 o profilu dziennikarskim mieli 2022 05 12 CMJW
przyjemność uczestniczenia w ciekawych zajęciach poświęconych życiu i działalności niezwykłego pisarza
i dziennikarza – Józefa Mackiewicza, autora m.in. tekstów poświęconych prawdzie o zbrodni katyńskiej.

W ramach spotkania licealiści zwiedzili również wystawę czasową Na nieludzkiej ziemi... jeńcy polscy w ZSRR, a następnie uczestniczyli
w warsztatach dziennikarskich „Piórem o prawdę.
Z Józefem Mackiewiczem na Ty"
prowadzonych przez p. Ilonę Lewandowską, cenioną dziennikarkę polonijną z Litwy.

Spotkanie jest częścią większego projektu „Tak było? Sprawdzam!" i przygotowaniem do dalszej pracy twórczej.

Pomóżmy zrealizować marzenia!

Fantastyczni uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu zbierają fundusze na wylot na 41. Ogólnoświatowe Finały Odysei Umysłu do USA.
Fundacja Geko też chce ich wesprzeć! Dlatego w porozumieniu z Dyrekcją Liceum, udostępniła konto Fundacji na potrzeby zbiórki.

Sposób przeprowadzenia zbiórki: wpłaty na konto Fundacji Geko jako "Darowizna - PLOI w finale Odysei Umysłu 2022" na rachunek: 66 1870 1045 2078 1070 5794 0001.

Darowizny na działalność pożytku publicznego odliczamy od podstawy opodatkowania 🙂

Zachęcamy do wsparcia! Trzeba się śpieszyć! Mamy dwa tygodnie na zebranie potrzebnej kwoty!

2022 05 10 Matura JPR 1

2022 05 10 Matura JPR 2

To już kolejny dzień zmagań egzaminacyjnych naszych maturzystów! Poziom podstawowy z języka polskiego, matematyki i języków: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego już za nimi. W dniu dzisiejszym 65 uczniów wybrało język polski na poziomie rozszerzonym.

Do wyboru mieli dwa tematy wypracowania:

1/ Określ, jaki problem podejmuje Bogumiła Kaniewska w podanym tekście: „Doświadczenie historyczne w zapisie literackim”. Zajmij stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autorkę, odwołując się do tego tekstu oraz innych tekstów kultury.

2/ Dokonaj interpretacji porównawczej utworów:

- Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Godzina tworzenia,

- Tadeusz Różewicz, [Próbowałem sobie przypomnieć...].

Życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy mocno kciuki aż do 20 maja – to dla nich ostatni dzień matur! Wyniki zostaną ogłoszone
5 lipca 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI- VIII z opolskich szkół podstawowych do udziału w konkursie recytatorskim języka angielskiego „Enchant me”.

ang

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego po przerwie wywołanej pandemią wracamy do znanej formuły konkursu i po raz czwarty zapraszamy do naszej szkoły w celu zaprezentowania swoich umiejętności językowych i recytatorskich.

Szczegóły konkursu: regulamin, zgłoszenie oraz wszelkie potrzebne zgody.

Organizatorzy konkursu:

Ewa Futkowska

Elżbieta Konopacka

Maturzyści!!! Cała społeczność LO1 życzy Wam połamania piór, natchnienia, weny twórczej!!!

Jesteśmy z Wami!!! 😘💪
MATURZYŚCI 22

Dziś przedstawiciele naszej drużyny Odysei gościli w TVP3 Opole.
W programie "O!polskie o poranku" opowiedzieli o swoim sukcesie i pilnej potrzebie wsparcia ich wyjazdu do USA na finały światowe.

Przypominamy, że zbiórka na wyjazd naszych Odyseuszy na 41. Ogólnoświatowe Finały Odysei Umysłu USA trwa!
Oto nr konta Rady Rodziców: 26 1090 1649 0000 0001 2304 4268, jeśli chcecie wesprzeć uczniów nawet drobną wpłatą - zachęcamy, prosząc o przelew z dopiskiem Odyseja Umysłu

Opolskie o poranku (od 40 minuty)

Odyseja

Po emocjach związanych z pożegnaniem Maturzystów, nadszedł czas by podzielić się sukcesem naszego Nauczyciela.

Celem Plebiscytu Edukacyjnego NTO było nagrodzenie i docenienie nauczycieli województwa opolskiego. Plebiscyt przeprowadzony został w ośmiu kategoriach. W pięciu wybierano najpopularniejszych nauczycieli.

W gronie zwycięzców znalazł się

pan Paweł Słaby!

Gratulujemy! O tym, że pan Paweł jest
Nauczycielem na Medal
wiemy doskonale!!

Artykuł NTO

nto 2
279195113 319225573685225 3240754070203236656 n

28 i 29 kwietnia 2022 żegnaliśmy Abiturientów 2022!

Były to bardzo wzruszające chwile - zarówno te mniej oficjalne
- jak i te uroczyste.
Życzymy Wam wspaniałej dorosłości! Połamania piór na maturze i najlepszych najdłuższych wakacji!

Wszyscy trzymamy za Was kciuki i jesteśmy pewni, że dobrze sobie poradzicie, bo jesteście wspaniali!

Dziękujemy SU i pani Marii Sadloń za Koperniczki
Dziękujemy p.Ewie Futkowskiej i p.Mariuszowi Szusterowi - oraz wszystkim zaangażowanym - za uroczystość w Szkole Muzycznej

Zdjęcia z wydarzeń w galeriach FB:
Koperniczki Uroczyste zakończenie

R1A9870   R1A9858