Rekolekcje Wielkopostne to czas, w którym wszyscy chcemy na chwilę zatrzymać się w nieustannym „biegu przez życie”. W Katedrze Wiktoria-1b 525Opolskiej w dniach 16 i 17 marca nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach, podczas których w skupieniu mogliśmy się pochylić nad istotą i tajemnicą zmartwychwstania.

W niezwykły nastrój wprowadziło wszystkich misterium przygotowane przez licealistów z klas Ia i Id pod opieką p. Renaty Kosytorz. Sugestywnie odegrane role, towarzysząca temu muzyka skrzypcowa, modlitwa i śpiew – to wszystko złożyło się na wyjątkową atmosferę zadumy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie misterium paschalnego. Słowa podziękowania kierujemy także do księży, Krystiana Muszalika oraz Wojciecha Janusa, którzy wygłosili rekolekcyjne nauki. Wszystkim gimnazjalistom i licealistom dziękujemy za tak liczny udział w rekolekcjach.

Relacja w Kurierze Opolskim - http://opole.tvp.pl/19290998/17-marca-2015