foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

20 i 21 marca to dni, podczas których w naszej szkole drzwi stały otworem nie tylko dla obecnych gimnazjalistów i licealistów, ale także dla tych, którzy chcieliby w nadchodzącym roku szkolnym stać się częścią naszej szkolnej drzwi otwartespołeczności.

Dni Otwartych Drzwi…

Na Gimnazjalistów czekaliśmy w piątek z mnóstwem atrakcji. Każdy mógł wybrać to, co lubi… Było matematycznie, przyrodniczo, chemicznie, fizycznie, poliglotycznie… Także kosmetycznie i dietetycznie. Na zajęciach „Poklikaj z nami” udowodniliśmy, że gry komputerowe to nie tylko rozrywka, ale i nauka. Pokazy doświadczeń z fizyki i chemii obaliły mit, że „fizyka to to, co nie wychodzi”, a „chemia to, co niezbyt pięknie pachnie.” Matematyka tym razem nie była pełna wzorów, a raczej szarad, zagadek, czasami nawet hazardu. Na spragnionych egzotyki czekały gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Zwolennikom zdrowego stylu życia zaproponowaliśmy odkrywanie tajemnic dietetyki. Uwieńczeniem wszystkich atrakcji była obserwacja przez teleskopy zaćmienia Słońca.

 

W sobotę mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach uczniów klas szóstych wraz z Rodzicami. W programie były prezentacje wokalno-muzyczne, podróż w czasie do starożytności podczas prób pisania gęsim piórem. Można było także spróbować sił w „Maratonie matematycznym”, zobaczyć bogatą wystawę skał i minerałów oraz przeprowadzić ciekawe doświadczenia chemiczne. Nie zabrakło także odrobiny kultury - uczniowie naszego gimnazjum zaprosili gości na przedstawienie w języku angielskim pt.„Snow White with a difference”.

 

Dzień Otwartych Drzwi był okazją do spotkania z nauczycielami i uczniami ZSO Nr I, poznania bogatego dorobku szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania naszych gości.

Mamy także nadzieję, że z większością z nich zobaczymy się we wrześniu.

 

Galeria zdjęć

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu