Miło nam poinformować, iż Uczniowie klasy IIIA wezmą udział w Olimpiadzie Informatycznej OI 2021.
Celem Olimpiady jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami. Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami. Rozwiązania są sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego. Etap I jest etapem domowym.

Życzymy naszym Uczniom powodzenia!

Opiekunem Uczniów jest dr inż. Szczepan Paszkiel, nauczyciel algorytmiki i programowania w LO I w Opolu!

Baner OI 2021