Uczniowie klas 1, 2 oraz 3 „f”, bo o nich mowa, uczestniczyli w wykładach i warsztatach na opolskiej germanistyce.
Wykładowcy oraz studenci przygotowali dla nich niecodzienne lekcje, w czasie których mogli dowiedzieć się m. in. jak w kreatywny sposób przygotować się do wyzwania, jakim jest matura ustna z języka niemieckiego
oraz poznać austriacki wariant języka niemieckiego. Po części warsztatowej uczniowie zmierzyli się z quizem interaktywnym.
Najlepsi z pośród gości okazali się nasi trzej uczniowie: Marcelina Nawracaj, Alicja Lesiak oraz Jakub Nowak – Zwoliński, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.
Na koniec, dzięki uprzejmości Pani dr Małgorzaty Jokiel oraz Pani dr Agnieszki Klimas, uczniowie mogli zwiedzić budynki i sale wydziału filologicznego, muzeum UO oraz Wzgórze Uniwersyteckie na Pl. Kopernika.

Bardzo dziękujemy Wydziałowi Germanistyki Opolskiej za ciekawe zajęcia!!!

2022 03 29 UO Germanistyka fot