foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

21 maja obchodzony jest corocznie jako Dzień Kadeta. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich zorganizowało w tym dniu uroczystość, Rafał1która przypomniała wszystkim obecnym o tradycji szkół wojskowych w Polsce, a także uczciła pamięć tych, którzy walczyli w III Powstaniu Śląskim. W uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły. W związku z tym, iż Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu nosi zaszczytne imię Powstańców Śląskich, uczniowie klasy III, Rafał Gałeczka i Szymon Lisek zostali zaproszeni do pełnienia warty honorowej przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Uczennica klasy IIIa- Natalia Cholewa - wygłosiła przemówienie, w którym odniosła się do współczesnego patriotyzmu i tego, jak ważna jest pamięć o przeszłości oraz wszystkich tych, którzy za wolność oddawali życie. Emocjonujace przemówienie wygłosił syn powstańca ślaskiego, Pan Tadeusz Horoszkiewicz.

Było nam niezwykle miło, kiedy prezes Towarzystwa Miłosników Lwowa i Kresów Południowo– Wschodnich, Pani Irena Kalita podziękowała uczniom naszej szkoły za coroczne uczestnictwo w tym ważnym dniu.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu