2022 06W ramach projektu odbyło się w naszej szkole kilka ciekawych eventów. Pierwszym były warsztaty dla uczniów, w czasie których poruszone zostały tematy: „Radzenia sobie ze stresem” oraz „Trening odwagi”, czyli jak odważne mówić o swoich potrzebach z szacunkiem dla innych
i reagować na niesprawiedliwość. W piątek z kolei, 27 maja, swoje warsztaty miała
I grupa nauczycieli. Ich spotkanie przebiegało pod hasłem: „Asertywność
w pracy nauczyciela w relacjach z uczniami, rodzicami i innymi nauczycielami”. Jako trzecia odbyła się tzw. “anty konferencja - open space” , której uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele, rodzice, którzy zgłosili chęć udziału oraz trenerki fundacji. Temat przewodni brzmiał:
"Komoda bez szuflad. Jak nie szufladkować ludzi". Spotkanie w „otwartej przestrzeni” było okazją do poznania zdania innych osób na wybrany temat. Było szansą na podjęcie dyskusji o tym: co robić, by traktować się nawzajem z szacunkiem, co zrobić, by osoby przebywające w szkole czuły się dobrze, jak walczyć ze stereotypami, jak reagować w sytuacjach, w których ktoś jest źle traktowany? Cała konferencja odbywała się w miłej, przyjaznej atmosferze.

Poniżej fotorelacja ze spotkań: https://photos.app.goo.gl/8Gp2oQBLawPyW9yK9