foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

2022 09 09 Narodowe Czytanie 1Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym czytaniu klasyki literatury polskiej. Tegoroczną lekturą były Ballady i romanse Adama Mickiewicza − przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Gospodarzem wydarzenia była Publiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu.

Tym razem licealiści „Jedynki” zmierzyli się z balladą „Świtezianka”. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Klimmer – 4a, Julia Rogowicz – 4d oraz Michał Molenda – 2a.

We wspólnym czytaniu udział wzięli również przedstawiciele instytucji oświatowych oraz szkół ponadpodstawowych. Lekturę poprzedził wykład p. Joanna Raźniewskiej: Recepcja „Ballad i romansów” w kulturze współczesnej.

2022 09 09 Narodowe Czytanie 2

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.