foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

 

Julia Rogowicz, Maja Pietraszkiewicz i Natalia Bernard – przedsiębiorcze maturzystki z klasy 4d zajęły 29 miejsce
w ogólnopolskich Mistrzostwach Biznes i Zarządzanie, w którym wzięło udział ponad 190 drużyn reprezentujących szkoły średnie z całej Polski.
Organizatorem Konkursu był REVAS sp. z o.o, a współorganizatorem Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nasze uczennice pod opieką Pana Damiana Kaźmierczaka przez ponad miesiąc prowadziły wirtualne przedsiębiorstwo
z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS, uzyskując najwyższy skumulowany wynik finansowy
w swojej grupie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy chcą się sprawdzić w roli właścicieli własnego biznesu. Podczas rozgrywki 3-osobowe zespoły uczestników pod opieką nauczyciela wcieliły się we współwłaścicieli wirtualnego biura podróży, podejmując realistyczne decyzje biznesowe dotyczące cen oferowanych usług, zatrudnienia, sprzętu, udogodnień dla pracowników i klientów, a także marketingu tradycyjnego i internetowego.

Gry biznesowe to poligon doświadczalny, na którym młodzież testuje poznaną teorię w praktyce oraz w bezpieczny sposób eksperymentuje ze strategiami biznesowymi i na własnej skórze odczuwa skutki swoich decyzji biznesowych. To doskonała okazja praktycznej nauki strategicznego myślenia, prognozowania sprzedaży, obliczania zyskowności oferowanych produktów i usług, analizy konkurencji oraz dostosowywania się do zmiennych warunków rynkowych.

Gratulujemy!

 Zdjęcie

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.