26 listopada 2015r. uczniowie klasy 3B gimnazjum i 2D LO z opiekunami: panią Urszulą Derek i panem Piotrem Wajsem uczestniczyli w Festiwalu Kariery. Impreza miała na celu przybliżenie młodym ludziom specyfiki i różnorodności lokalnego rynku pracy.

W Centrum Wystawienniczo - Kongresowym odbyło się spotkanie z podróżnikiem- Janem Melą, który opowiadał o swoich pasjach, realizacji marzeń, podejmowaniu nowych wyzwań i pokonywaniu własnych słabości. Nawet niepełnosprawność fizyczna nie jest przeszkodą w osiągnięciu celu, jeśli mocno wierzymy w jego realizację i ciężko pracujemy. W międzyczasie uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną niektórych szkół ponadgimnazjalnych, ofertami pracy, brali udział w konkursach i zabawach.

Udział w festiwalu był dla wszystkich bardzo cennym doświadczeniem.

Obyśmy jak Jasiu Mela umieli żyć z pasją.

Szkolny doradca zawodowy

Urszula Derek