foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

       Capgemini logo 2

      Od października 2015 r. informujemy obecnych i przyszłych naszych uczniów o podpisanej PRZEZ NASZĄ SZKOŁĘ UMOWIE           O WSPÓŁPRACY z firmą Capgemini o korzyściach, jakie z tej umowy płyną.

  1. Jest to pierwszy przykład w Opolu, kiedy świetnie prosperująca firma podpisuje umowę z liceum ogólnokształcącym w sprawie utworzenia klasy patronackiej, która będzie przygotowywała młodzież pod kątem potrzeb firmy. Do pracy poszukiwane są osoby znające języki obce i posiadające podstawową wiedzę informatyczną. Nie muszą to być informatycy . Szerzej o firmie i o naszej współpracy:http://zso1.opole.pl/index.php/klasa-patronacka/o-projekcie, zakładka : KLASA PATRONACKA!
  2. Proponuję również przeczytanie rozmowy z dyrektorem zarządzającym biurem Capgemini – panem Marcinem Nowakiem: http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/capgemini-w-opolu-zwieksza-zatrudnienie;
  3. Klasa pod patronatem firmy powstanie od 1.09.2016 r.
  4. Odbyły się pierwsze warsztaty, a wkrótce odbędą się następne prowadzone przez Pracowników firmy. Cel jest jeden: przybliżenie zainteresowanym, czym zajmuje się firma, kogo będzie zatrudniać, jak przygotować się do podjęcia pracy w firmie?
  5. Czym jest outsourcing ? (skrót z outside-resource-using) – mam nadzieję, że wszyscy śledzący zmiany na rynku pracy wiedzą. Szerzej np. : http://www.iai-shop.com /outsourcing/istota.phtml;
  6. Współpracujemy z Uniwersytetem Opolskim. Uczelnia właśnie przedłużyła współpracę z Capgemini o pięć lat. Szerzej: http://www.wfil.uni.opole.pl/. To dla nas świetna wiadomość, a dla naszych licealistów szansa, o której warto pomyśleć.
  7. Zainteresowanych, mających pytania w sprawie korzyści ze współpracy z Capgemini zapraszam do koordynatora projektu –        p. mgr Justyny Kruk.

ZG

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu