Uczniowie klas 1G, 2C i 3Cmieli możliwość uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników Politechniki Opolskiej. Była to dla nich znakomita okazja do bliskiego spotkania
z najnowszymi osiągnięciami świata nauki i techniki.

2023 01 18 Politechnika Nauka 22023 01 18 Politechnika Nauka 3

2023 01 19 Przedsiębiorczość 2Uczniowie klasy 3F- lingwistyczno - biznesowej, wzięli udział w konferencji organizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, której celem było pokazanie efektów wdrożeń Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ w województwie opolskim.

Najbardziej interesującą częścią konferencji były wystąpienia młodych przedsiębiorców, którzy dzięki wsparciu finansowemu z WUP-u założyli własną działalność gospodarczą i z sukcesem funkcjonują na opolskim rynku pracy.

Przekazali oni niezwykle cenne informacje o swoich firmach a najcenniejsza z nich to taka, że warto robić w życiu to co się kocha.

2023 01 19 Przedsiębiorczość 1 2023 01 19 Przedsiębiorczość 3

2022 12 07 Instytut Geografii UO 1Uczniowie LO1 uczęszczający na zajęcia ro2022 12 07 Instytut Geografii UO 3zszerzonej geografii wzięli udział w prezentacji Instytutu Geografii Społeczno- Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Opolskiego.

Zwiedzili budynek instytutu oraz uczestniczyli w zajęciach „GIS czyli mapa
w komputerze”. Zajęcia zwieńczył konkurs z oryginalnymi nagrodami.

2022 12 07 Instytut Geografii UO 2

2022 09 27 Matura szkolenieUczniowie klas maturalnych LO1 wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Wrocławia. Celem wykładów było ułatwienie przygotowania się do matury, zaprezentowanie uczniom klucza do rozwiązywania przykładowych zadań. Maturzyści poznali terminy, zasady rozwiązywania zadań z poszczególnych przedmiotów, usłyszeli wiele cennych rad i szczegółów, które z pewnością będą przydatne na drodze do tego ważnego egzaminu.

Wszystkie wykłady odbyły się w aulach Politechniki Opolskiej i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, co widać na zdjęciach.

2022 09 27 Matura szkolenie 32022 09 27 Matura szkolenie 2

2022 09 21 1

• Czym zajmuje się ABW?
  • Jak dostać się do pracy w ABW?
  • Czy ABW to wojsko?

a nawet

• Ile zarabia funkcjonariusz ABW?

Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczniowie klas mundurowych LO1,
którzy wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem

Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

2022 09 21 22022 09 21 3

Małe IMG 0363

Uczniowie klasy 2e uczestniczyli w Dniu Otwartym promującym nowy kierunek Sport i Bezpieczeństwo, który zostanie uruchomiony na wydziale
Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Studia na tym kierunku przygotowują do pracy w:
 jednostkach specjalnych, wojsku i policji;
 straży pożarnej, straży granicznej i służbie więziennej;
 agencjach detektywistycznych, agencjach ochrony osób i mienia;
 klubach sportowych, klubach fitness.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Służb Specjalnych, Wojska i Policji.

2022 04 20 Spotkanie z policjantem 1

Jakie są wymagania zawodu, warunki pracy, niezbędne cechy charakteru i czy praca policjanta wygląda tak jak w znanym serialu???

Tego wszystkiego mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klas maturalnych oraz klasa 3esp naszego liceum podczas spotkania
z pracownikiem Opolskiej Policji.

2022 04 20 Spotkanie z policjantem 32022 04 20 Spotkanie z policjantem 2

Jedną z wielu możliwych ścieżek edukacyjno- zawodowych absolwenta liceum jest nauka w szkole policealnej.

Przykładem szkoły policealnej jest TEB Edukacja. Przedstawiciele tej placówki zaprezentowali naszym maturzystom bardzo bogatą ofertę edukacyjną oraz pokazali zalety nauki w tej szkole. TEB Edukacja oferuje naukę w nowoczesnych, profesjonalnie przygotowanych pracowniach, zajęcia praktyczne oraz możliwość zdobycia zawodu w krótkim czasie.

2022 03 16 TEB

2022 03 16 TEB 2

2022 03 16 TEB 3

Zapraszam do zapoznania się z ofertą edukacyjną TEB Edukacja:

2022 04 04 Doradca studia oferta

Uczniowie grup niemieckojęzycznych spotkali się online z przedstawicielem

Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Podczas prezentacji uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, czym różnią się studia w Niemczech
od studiów w Polsce, jakie wymagania należy spełnić, aby rozpocząć studia w Niemczech, jak wygląda nauka
na niemieckim Uniwersytecie, poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu oraz terminy
i wymagania rekrutacyjne.

Wszystkie informacje oraz kontakt
do koordynatora znajdziecie
w prezentacji pod linkiem:

Kliknij tu:

Grupa uczniów z klasy 1a i 3a naszego liceum zwiedzała fabrykę prefabrykatów budowlanych Betard w Przyworach Opolskich.

Zakład od 1990 r specjalizuje się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkalnego, poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych i hydrotechnicznych.

Młodzież zwiedzała hale produkcyjne, oglądała projekty elementów, które danego dnia były wykonywane. Licealiści mogli zobaczyć również gotowe elementy, takie jak: słupy, belki czy ściany prefabrykowane, które przygotowano już do transportu.

A wszystko to pod przewodnictwem pracownika zakładu, kierownika jednego z działów fabryki, absolwenta kierunku: Budownictwo Politechniki Opolskiej, który z wielkim zaangażowaniem, pasją i bardzo profesjonalnie opowiadał nam o działalności zakładu.

2022 03 30 Doradztwo Betard