Jedną z wielu możliwych ścieżek edukacyjno- zawodowych absolwenta liceum jest nauka w szkole policealnej.

Przykładem szkoły policealnej jest TEB Edukacja. Przedstawiciele tej placówki zaprezentowali naszym maturzystom bardzo bogatą ofertę edukacyjną oraz pokazali zalety nauki w tej szkole. TEB Edukacja oferuje naukę w nowoczesnych, profesjonalnie przygotowanych pracowniach, zajęcia praktyczne oraz możliwość zdobycia zawodu w krótkim czasie.

2022 03 16 TEB

2022 03 16 TEB 2

2022 03 16 TEB 3

Zapraszam do zapoznania się z ofertą edukacyjną TEB Edukacja:

2022 04 04 Doradca studia oferta

Uczniowie grup niemieckojęzycznych spotkali się online z przedstawicielem

Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Podczas prezentacji uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, czym różnią się studia w Niemczech
od studiów w Polsce, jakie wymagania należy spełnić, aby rozpocząć studia w Niemczech, jak wygląda nauka
na niemieckim Uniwersytecie, poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu oraz terminy
i wymagania rekrutacyjne.

Wszystkie informacje oraz kontakt
do koordynatora znajdziecie
w prezentacji pod linkiem:

Kliknij tu:

Grupa uczniów z klasy 1a i 3a naszego liceum zwiedzała fabrykę prefabrykatów budowlanych Betard w Przyworach Opolskich.

Zakład od 1990 r specjalizuje się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkalnego, poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych i hydrotechnicznych.

Młodzież zwiedzała hale produkcyjne, oglądała projekty elementów, które danego dnia były wykonywane. Licealiści mogli zobaczyć również gotowe elementy, takie jak: słupy, belki czy ściany prefabrykowane, które przygotowano już do transportu.

A wszystko to pod przewodnictwem pracownika zakładu, kierownika jednego z działów fabryki, absolwenta kierunku: Budownictwo Politechniki Opolskiej, który z wielkim zaangażowaniem, pasją i bardzo profesjonalnie opowiadał nam o działalności zakładu.

2022 03 30 Doradztwo Betard

Podczas spotkania przedstawione zostały możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także sposoby finansowania studiów, poprzez system stypendiów, grantów i pożyczek.

Open Future School pomaga w staraniach o rządową pożyczkę na czesne na studia licencjackie, a także o zakwaterowanie w domu akademickim.

Czynności wykonywane w ramach doradztwa edukacyjnego są różnorodne, zależą od indywidualnych potrzeb i preferencji kandydata, i obejmują:

• konsultacje na temat odpowiedniego kierunku studiów,
  • informacje dotyczące warunków wstępnych przyjęcia na uczelnię,
  • staranie się o przyjęcie na studia i wypełnianie formularzy aplikacyjnych,
  • pomoc w staraniu się o pomoc finansową w płaceniu czesnego, w znalezieniu zakwaterowania oraz w wypełnianiu odpowiednich formularzy.

2022 01 24 OpenFutureSchool 4

2022 01 24 OpenFutureSchool 3

2022 01 21 ASP Łódź

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława
Strzemińskiego
w Łodzi w dniach 24-28 stycznia 2022 r. organizuje
Wirtualne Dni Otwarte. Na stronie internetowej znajduje się
harmonogram tego wydarzenia

W czasie Wirtualnych Dni Otwartych będzie można poznać specyfikę studiów
na poszczególnych kierunkach i kulisy życia studenckiego. Uczniowie będą
mogli dowiedzieć się jakie wymagania stawiane są kandydatom oraz skorzystać
ze zdalnej korekty prac rysunkowych, malarskich czy fotograficznych.

2022 01 21 ASP Łódź 2

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas maturalnych na Hybrydowy Dzień Otwarty

Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,

który odbędzie się dniach 21-22 stycznia 2022.

Szczególnie gorąco zapraszamy do osobistego odwiedzenia stoiska  Wydziału Technologii Żywności

w dniach 20-21 stycznia 2022 w godz. 10.00-14.00.

Tych z Państwa, którzy nie mogą nas odwiedzić osobiście zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tego wydarzenia

Podczas Hybrydowego Dnia Otwartego otrzymacie wszystkie niezbędne informacje na temat podjęcia studiów na Wydziale Technologii Żywności, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

PLAKAT DNI OTWARTE

W imieniu Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego

dr hab. Pawła Sobczyka, prof. UO, przekazujemy zaproszenie na Dzień Otwarty

Wydziału Prawa i Administracji.

Wydarzenie odbędzie się w formie on-line 21.01.2022 roku, w godzinach 12:00 14:00.

Transmisję będzie można obejrzeć na profilu Facebook Wydziału Prawa i Administracji pod adresem:

Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w wydarzeniu: Zaproszenie

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego.

Wydział oferuje studia I stopnia (licencjackie) na takich kierunkach jak:

Studia II stopnia (magisterskie) na kierunkach:

2021 11 05 Doradca zaw

2021 12 10 Doradca zawodowy