Klasa 3A gimnazjum wzięła udział w zajęciach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Praktycznego.
Zajęcia miały na celu umożliwienie uczniom poznania zawodów, środowisk pracy oraz przygotowanie ich do podjęcia trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych.
    Warsztaty miały charakter praktyczny, tzn. uczniowie wykonywali proste zadania zawodowe, np. tworzyli własne projekty na zajęciach z architektury krajobrazu, poznawali narzędzia i ich zastosowanie na zajęciach z budownictwa, doświadczali, na czym polega pobielanie miedzianych przewodów elektrycznych czy zmieniali koło na czas w samochodzie podczas zajęć z mechaniki pojazdowej.
      Spotkanie było bardzo owocne, a zadowoleni uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejne warsztaty, które zaplanowane są na wiosnę.
ckp kolazart