W środę 6 kwietnia 2016 r, w klasie 2e LO na zajęciach wos-u, studentki Prawa Uniwersytetu Opolskiego przeprowadziły zajęcia, mające na celu promocję kierunku, poączone z pokazem daktyloskopijnym oraz pokazem sprzętu do oględzin miejsca zdarzenia.

Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę techników kryminalistyki i zapoznać się w praktyce ze sprzętem, którego używa się podczas oględzin miejsca zdarzenia. Wyposażenie walizki kryminalistycznej pozwoliło zebranym samodzielnie ujawnić ślady linii papilarnych, założyć strój profesjonalisty działającego na miejscu zdarzenia, poznać sposoby oraz środki służące zabezpieczaniu materiału dowodowego, a także dowiedzieć się do czego w wyposażeniu walizki potrzebne są worki na śmieci, rękawiczki lateksowe, pistolet do kleju, termometr, lusterko dentystyczne czy „trupia łyżka”.