Uczniowie klas III gimnazjum, zainteresowani kształceniem w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im K. Gzowskiego, zostali zaproszeni na warsztaty techniczne mające przybliżyć im ofertę edukacyjną szkoły.

Na wstępie gimnazjalistom została przybliżona historia szkoły - a przede wszystkim jej sukcesy i zalety, a następnie uczniowie podzielili się na grupy wg zainteresowań aby wziąć udzial w zajęciach tematycznych.

Niezwykle ciekawe i kształcące były warsztaty z architektury krajobrazu "Wymarzony ogród". Uczniowie w parach mieli zaprojektować w programie komputerowym ogród.

Druga grupa naszych uczniów uczestniczyła w warsztatach "Mój dom", gdzie projekowali dom swoich marzeń i poznawali tajniki projektowania budowlanego.