W dniu 7 czerwca 2016 uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu wzięli udział w Konferencji "Express yourself" ,w Centrum Nauki Biznesu. Warsztaty zostały zorganizowane przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i miały na celu pokazanie młodym ludziom, że wiedza plus talent i pasja to klucz do satysfakcjonującego zawodu.

Organizatorzy wydarzenia zachęcali do podążania za marzeniami oraz przedstawili kilka pomysłów na samorealizację.

Pierwsze warsztaty (z wystąpień publicznych) poprowadziła pani Agnieszka Zientarska, która dała wskazówki, jak łatwo i skutecznie osiągnąć cele oraz dotrzeć do odbiorców. Podkreśliła również istotę mowy ciała podczas wystąpień publicznych.

Pan Piotr Kozioł zapewniał, że każdy człowiek obdarzony jest talentem. Co istotne, należy wiedzieć, jak z niego korzystać, aby zostać zauważonym. Ponadto młodzież miała okazję wysłuchać rad pana Patryka Suliga,  jak zarobić swój pierwszy milion. Okazało się, że trzeba wykazać się pełnym zaangażowaniem, aktywnością oraz determinacją.

Zajęcia wywarły ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły oraz pokazały, że nie tylko ciężka praca, ale i dobra zabawa może doprowadzić do sukcesu.