Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego- wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Za nami IX edycja tego wydarzenia. W tym roku młodzież naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyła w różnych przedsięwzięciach.

W poniedziałek (16.10.2017) grupa uczniów zainteresowanych psychologią wzięła udział w warsztatach w WSB „Dialog motywujący w higienie zdrowia psychicznego”. Uczniowie uczyli się wskazywać własne wartości, które wyróżniają ich na tle rówieśników, ale również mieli możliwość „spotkania” z zawodem psychologa.

Ula 2art Ula 1art

W środę uczniowie klasy 1B LO podczas warsztatów w WSB uczyli się „Jak odkrywać i prezentować swoje talenty"...

Ula 4 Ula 3

W czwartek klasy 3A i 3B gimnazjum poznawały jedną ze szkół ponadgimnazjalnych- Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica.

Dzięki warsztatom, w których wzięli udział (z grafiki komputerowej, logistyki, chemicznych, fryzjerskich i kosmetycznych), poczuli niezwykły klimat tej szkoły.

„Chłopskiej szkoły biznesu” zasmakowali uczniowie klasy IF LO na Politechnice Opolskiej. Najlepiej z zarabianiem pieniędzy poradziły sobie Patrycja i Magda.

Ula kolaż

W piątkowym zakończeniu OTK mieli szczęście uczestniczyć uczniowie klasy 2C. Podczas spotkania z Panią Marią Rotkiel- psycholog, trenerką motywującą, specjalistką PR- uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jakie cechy i predyspozycje pomagają osiągnąć sukces zawodowy. Odwaga, otwartość na ludzi, ciągły rozwój i pozytywne nastawienie na wyzwania - to recepta na sukces.

konferencja z panią Rotkiel4 art konferencja z panią Rotkiel art

konferencja z panią Rotkiel5 art

Miłym akcentem było podsumowanie opolskiej edycji OTK 2017  oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursów. W jednym z nich pt. ”Jeden dzień w wymarzonej pracy” całe podium należało do uczennic naszego gimnazjum:

zwyciężczynie konkursu 1art

I miejsceMaja Jarmusik (kl. 3b);

II miejsceWiktoria Szymańska (kl. 2a);

III miejsceWiktoria Ułan (klasa 2b).

Serdecznie gratulujemy!

W szkolnym konkursie na stworzenie listu motywacyjnego „Ja na rynku pracy- moje kompetencje i talenty”

Tydzień kariery laureaci art

I miejsce zdobyli Wojciech Kalus i Damian Perz

II miejsce  zajął Remigiusz Rawza.

Uczestnikom konkursu dziękujemy, że podjęli wyzwanie

i serdecznie gratulujemy!!!