tvp3opole logo Logo Wydział PiA UO logo ora

Uczniowie klasy dziennikarskiej – 3dsp – uczestniczyli w projekcji reportaży konkursowych, jednocześnie pełniąc rolę jurorów w Konkursie Publiczności. Pokaz odbył się w ramach Festiwalu Reportażu Sportowego „Patyk”, organizowanego już po raz drugi przez TVP 3 Opole. Materiał filmowy ukazywał ludzi, którzy swoje życie związali z aktywnością fizyczną, często pokonując własne ograniczenia i bariery wewnętrzne. Biorąc udział w panelu dyskusyjnym licealiści mieli również możliwość poznania autorów reportaży, którzy opowiedzieli, jak znaleźć dobry temat i zrelacjonować ciekawie historię.

Losy bohaterów filmowych uświadomiły młodym ludziom, iż każdy, bez względu na własne słabości, może realizować swoje marzenia.

2. Festiwal Reportażu2. Festiwal Reportażu Patyk

Gazeta Walentynkowa kolaż

Dziś Walentynki. Koło dziennikarskie nie próżnowało i w związku z takim wydarzeniem przygotowało propozycje okładek Gazety Walentynkowej. Prace wykonane przez klasę 2dg. My zaś, życzymy wszystkim wiele miłości, każdego dnia.

Jak wygląda studio nagrań, jak wykorzystywana jest jego przestrzeń, jakie cykliczne programy są w nim nagrywane, kto kim jest w redakcji, na czym polega praca realizatora dźwięku i realizatora obrazu – o tym wszystkim dowiadywali się uczniowie klasy 3d o profilu dziennikarskim, uczestnicząc na warsztatach w TVP3 Opole. Pod czujnym okiem prowadzących: p. Pauliny Czajki i p. Jakuba Tymkowa omawiali konstrukcję scenariusza programu „O!polskie o poranku”, zaglądali do charakteryzatorni, reżyserki, archiwum. Swoich sił próbowali obsługując kamerę, prompter czy wcielając się w rolę prowadzącego program. Obserwowali z reżyserki realizację programu „Rozmowa Dnia”.

3d tvp3 kolaż

Grupa uczniów klasy 2dg próbuje swoich sił w przygotowaniu materiału dźwiękowego. Zadanie na dzisiaj: zaproszenie słuchaczy na audycję muzyczną i wywiad z gościem specjalnym - Niną Simone. Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem podeszła do tematu, wykorzystując zdobytą w TVP 3 wiedzę i umiejętności. Czekamy na efekty ich pracy.

dzien 1 dzie 2

TVP3 Opole objęła po raz kolejny patronatem klasy o profilu dziennikarskim naszego liceum. Do podpisania umowy doszło w siedzibie telewizji. Dotyczy ona udziału uczniów w warsztatach dziennikarskich, w ramach których nasi wychowankowie będą poznawać tajniki social mediów - teoretycznie i praktycznie.

Ze strony TVP3 Opole dokument podpisał Mateusz Magdziarz, dyrektor, redaktor naczelny opolskiej telewizji, natomiast ze strony PLOI Bernarda Zarzycka, dyrektor szkoły.

Link do strony (relacja od 15.35 – 17.07)

TVP 2020

Kolejne spotkanie w TVP 3 Opole za nami. Tym razem swój warsztat pracy zaprezentował Zbigniew Górniak, opolski dziennikarz przez lata tworzący dla NTO oraz Radia Opole. Obecnie prowadzi mi.in. autorski program „Rozmowa na dzień dobry” w TVP 3 Opole. Jest autorem książek: „Pulpa fikcyjna, albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika”, „Siostra i byk”, Serce nr 62” i „Spadek, miłość i kradzione samochody”.Jest też wydawcą Kuriera Opolskiego w TVP3 Opole i stałym komentatorem #Jedziemy w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info

Relacja ze spotkania TUTAJ a więcej zdjęć na naszym FB

2019 12 18 TVP3 Z. Górniak 4

Wracamy do naszych wizyt w TVP3 Opole - 25 i 26 listopada uczniowie klasy 1dg uczestniczyli w warsztatach odbywających się w studiu TVP 3 Opole. Młodzi ludzie zobaczyli backstage telewizji, studio nagrań, pomieszczenie reżyserskie, a także spróbowali swoich sił jako reporterzy, operatorzy czy osoby udzielające wywiadów.

A wszystko pod czujnym okiem kierownik produkcji Anny Ścibor-Jurewicz oraz Łukasza Strząbały - sekretarza programowego.

1111

Klasa 1dg gościła na pierwszych warsztatach w regionalnej telewizji. O idei klas dziennikarskich i współpracy z TVP3 Opole rozmawiał z naszym nauczycielem Jackiem Muellerem redaktor Zbigniew Górniak - zapraszamy do obejrzenia i posłuchania: TVP3 ROZMOWA DNIA

TVP 1