6 Akademia Wojsk Lądowych logo                             7 Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie logo
AWL pokazy małe

1 kwietnia, uczniowie klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanych i przeprowadzonych przez zespół ratowników pod kierownictwem

pani dr Beaty Zysiak-Christ Kierownika Zespołu Kształcenia i Szkolenia w Zakresie Ratownictwa Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz

pana por. Janusza Materaca z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Uczniowie LO1 wraz z młodzieżą z klas mundurowych szkoły w Prószkowie, mieli okazję poznać specyfikę i charakter działania ratownictwa taktycznego na polu walki. Dziękujemy!

W dniu 26.10.21 r., o godz. 10.00, w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym
nr I w Opolu  miało miejsce ślubowanie uczniów klas mundurowych.

Uroczyste spotkanie było przeprowadzone zgodnie z ceremoniałem wojskowym i poprowadził je por. Janusz Materac - oficer WP z AWL we Wrocławiu (parton klas wojskowych).

Znamienici goście zaszczycili nas swoją obecnością: płk. Piotr Bawoł (WAT
w Warszawie), ppłk. Wojciech Czerechowski (AWL we Wrocławiu), p.Artur Zapała - wicekurator opolski, kpt. Andrzej Sapich (AWL)- u, p. Magdalena Koczur- Miedziejko - wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu, p.Aleksandra Taskin - inspektor w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Opola.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie, z zachowaniem pełnego ceremoniału wojskowego, ślubowania na sztandar szkoły oraz wręczenie nagród Prymusom. Wyjątkową atmosferę stworzyli też uczniowie, którzy zaprezentowali swoje talenty recytatorsko - wokalne.
Ślubowanie uczniów klas mundurowych zapisało kolejną kartę naszej wspólnej szkolnej księgi.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FB

zdjęcie1
  R1A0407   R1A0402

W środę 20 maja 2021 uczniowie klas wojskowych poznawali tajemnice wozów bojowych, które zdradził im

pan pułkownik rez. dr inż. Krzysztof Papliński.

To pierwsze spotkanie z cyklu zaplanowanych w ramach patronatu, którym nasze klasy obejmuje Wojskowa Akademia Techniczna. Pan pułkownik z Warszawy, uczniowie 2eg z Sali Kopernikowskiej na Licealnej a klas 2esp i 1e połączyli się ze swoich domów! Prawdziwie hybrydowe nauczanie! 💪

klasa 2eg WAT  Spotkanie WAT 20 05 21

Szrenica 2019

Meldujemy krótko, po wojskowemu....

23-24.11.2019.

Szklarska Poręba! Szrenica!

Klasy: 1esp i 1eg (matematyczne z elementami wojskowości)!

Cel: szkolenie z zakresu podstaw survivalu, topografii wojskowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej!

Współprac:a Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki i niezastąpiony porucznik Andrzej Sapich!

Dużo więcej zdjęć na szkolnym FB

Z wielką satysfakcją dzielimy się dobrymi wiadomościami!

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Delegacja LO1 gościła 19.11.2019 w siedzibie uczelni, mając okazję zobaczyć świetnie wyposażone, nowoczesne pracownie - WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FB. Dzięki temu porozumieniu klasy wojskowe zyskały patronat WAT.

77101907 753797755088390 4312364078212317184 nLiczymy na ścisłą i interesującą współpracę!

77250863 958737381149469 4089565518770470912 n

Dziś - 16 kwietnia - o 12:00 w naszej szkole, zostało podpisane porozumienie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im Mikołaja Kopernika w Opolu z Akademią Wojsk Lądowych z Wrocławia. Uczelnia ta obejmie patronatem nowo powstające klasy mundurowe w naszej szkole.
Będą to klasy matematyczne z innowacyjnym programem edukacji dla bezpieczeństwa. Przedstawicielem AWL był pułkownik Wojciech Czerechowski, LO1 reprezentowała dyrektor Bernarda Zarzycka, poza tym obecne były panie Irena Koszyk - naczelnik Wydziału Oświaty w Opolu, a także Kinga Pierzak-Kostuś inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych.

Klasy matematyczne z elementami wojskowości czekają na absolwentów zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjum. Będą stawiały na wysoki poziom nauczania połączony z przygotowaniem do podjęcia studiów w akademiach wojskowych.

Więcej zdjęć na naszym FB

Porozumienie 1