foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

Capgemini

cap20
 

22 września 2020 roku nasi uczniowie wzięli  udział w kolejnym szkoleniu z obsługi programu Excel zorganizowanym przez firmę Capgemini
i Panią Justynę Kruk.
Szkolenie było kontynuacją
kursu z ubiegłego roku szkolnego. Pan Krzysztof Zorembik jak zwykle przekazał uczniom
praktyczne informacje i pokazał sposoby korzystania z Excela. Uczniowie nauczyli się prostych funkcji matematycznych, obliczania przychodów i innych formuł.....
Bardzo dziękujemy za interesujące szkolenie
i liczymy na następne cenne spotkanie z naszym

patronem Capgemini.

 WSB promesy

 9 czerwca - tuż po zmaganiach z matematyką na egzaminie maturalnym - trzy najzdolniejsze absolwentki naszej szkoły odebrały wyróżnienie ufundowane przez współpracującą z LO1 Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. 

Julia Jurek  (3c), Agnieszka Czernia (3c) i Klaudia Gacka (3d)

otrzymały promesy dla najzdolniejszych uczniów, które obejmują bezpłatny pierwszy rok studiów I stopnia w WSB w Opolu.

Gratulujemy Dziewczyny!

Szkolenie z „Customer Care”

25 lutego nasza klasa 2 f miała szkolenie z przedstawicielką firmy Capgemini Panią Moniką Mikoszek.
Tematem przewodnim zajęć była „Obsługa klienta”.
Mieliśmy przyjemność poznać specyfikę pracy osoby, która ma pierwszy kontakt z klientem firmy. Znamy już wymagania, jakim musi sprostać oraz jej obowiązki w pracy na określonym stanowisku. Dowiedzieliśmy się, jakie cechy powinien posiadać dobry pracownik, a także jak udzielić szybkiej pomocy i radzić sobie z ,,trudnym" klientem.
To wszystko pozwoliło nam przybliżyć sobie i wyobrazić, na czym polega praca w Capgemini. Dziekujemy Pani Monice za ciekawe zajęcia.

Julia O.

IMG 20200225 104436 resized 20200303 043120184 IMG 20200225 111126 resized 20200303 043121075
IMG 20200225 095719 resized 20200303 043119281 IMG 20200225 095705 resized 20200303 043122352

20 stycznia 2020 r. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I podpisało porozumienie o współpracy z opolskim Wydziałem Ekonomicznym Filią Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

W ramach współpracy uczelnia będzie wspierała naszych uczniów w ich rozwoju poprzez promowanie postaw przedsiębiorczych. WSB skoncentruje swoje działania na uczniach klasy lingwistyczno-biznesowej, którą objęła patronatem.


Jesteśmy przekonani, że współpraca przyniesie korzyści obu szkołom i pozwoli rozwijać się naszym uczniom.

IMG 6381 IMG 6372

Kolejna dawka wrażeń z Capgemini ... tym razem uczniów kl. 1fsp, którzy w piątek gościli w siedzibie firmy przy ul. Wrocławskiej. Nasi uczniowie byli pozytywnie zaskoczeni ciepłym przyjęciem. W programie czekała na nich prezentacja o firmie, office tour, spotkanie z team managerami oraz praca u boku pracowników na poszczególnych stanowiskach, co wzbudziło najwięcej emocji. Z sentymentem przeprowadziła również swoją część spotkania pani Monika Gwóźdź, absolwentka naszego liceum, która opowiadała o swojej prawie już dwuletniej „przygodzie” z Capgemini; o możliwościach rozwoju w firmie oraz o tym wszystkim, co zachęca do podjęcia pracy w „Capie”.

Capgemini
Poniżej relacje uczniów oraz zdjęcia z wizyty:
-„Die Firma Capgemini hat uns gefahlen, weil die Atmosphäre super war. Die Arbeiter waren sehr lustig und sympathisch. '' - Paulina und Klaudia
-''Die Leute in der Firma lachen sehr viel und haben viel Spaß.'' - Wiktoria
-''Es gefiel mir, dass wir viel über die Arbeit in Capgemini erfahren könnten.'' - Natalia
-''Das Treffen war meiner Meinung nach interessant und sehr gut organisiert ...'' - Paulina
-''Es gab sehr gutes Essen.''
-''Es war toll. Man beantwortete alle unsere Fragen.'' - Emilia
-''Die Leute waren nett.'' - E. P.
-''Es waren dort sehr freundliche und offene Menschen. Außer der Arbeit haben sie viel Spaß und es herrscht eine tolle Stimmung.'' - Viktoria

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM FB

cap2

Pierwsza wizyta w Capgemini za nami, a wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tak swoją pierwszą wizytę komentują uczniowie kl. 1fg, którzy odwiedzili siedzibę firmy w Opolu. W trakcie spotkania pierwszoklasiści poznali specyfikę firmy, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz stanowiska pracy i zakres obowiązków pracowników. Poniżej relacje uczniów kl. 1fg:

„Ein Besuch bei Capgemini”

Am Freitag, dem 25. Oktober, gingen wir mit Frau Kruk zu einem Workshop ins Capgemini. Die Arbeiter begrüßten uns sehr herzlich. Auf dem Tisch lag ein Leckerbissen , der auf uns wartete. Wir sahen uns eine Präsentation über das Unternehmen an. Danach wurden wir in verschiedene Räume geführt. Wir machten den so genannten „office trip“. Die meisten Schüler achteten auf die große Küche, die ein erstaunliches Assortiment hatte. Wir hatten die Möglichkeit die Arbeiter bei der Arbeit zu beobachten uns zwar, wie sie verschiedene Themen und Probleme der Kunden lösen. Die freundliche Atmosphäre im Gebäude hat alle beeindruckt.                                                                                                                                                                                           LG Magda

„Wizyta w Capgemini”

W piątek 25. października udaliśmy się z Panią Kruk na warsztaty do Capgemini. Pracownicy powitali nas bardzo uprzejmie. Na stole czekała już na nas przekąska. Zobaczyliśmy prezentację o firmie, a potem oprowadzono nas po różnych pomieszczeniach. Odbyliśmy tzw. „office trip”. Uwagę wielu uczniów przykuła wielka kuchnia pracownicza z niebanalnym wyposarzeniem. Mieliśmy ponadto możliwość obserwowania pracowników podczas wykonywania codziennych obowiązków, a właściwie rozwiązywania różnych tematów i problemów klientów. Przyjazna atmosfera w budynku wywarła na wszystkich ogromna wrażenie.

„Besuchsbericht von Capgemini”

… Wir waren dort zum ersten Mal und es hat uns sehr gefallen. Wir haben viel über das Unternehmen erfahren. Wir wurden durch das ganze Gebäude geführt. Man hat uns viel über bestimmte Projekte erzählt. Schließlich dürften wir neben den Angestellten sitzen und beobachten, wie sie arbeiten. Zum Essen und Trinken gab’s auch etwas. Es war ein kurzer, aber eindrucksvoller Besuch. Ich habe mich sehr gefreut dort zu sein und das Unternehmen kennenzulernen. Da ich sehr gerne Fremdsprachen lerne, überlege ich schon heute, ob Capbemini vielleicht mein künftiger Arbeitsgeber wird?                                                                                                                                                                                                                                       VG Maks

„Sprawozdanie z wizyty w Capgemini“

… Byliśmy tam pierwszy raz i bardzo nam się podobało. Wiele dowiedzieliśmy się o firmie. Oprowadzono nas po całym budynku i opowiedziano o konkretnych projektach. W końcu mogliśmy usiąść obok pracowników i poobserwować, jak pracują. Było też coś do „przegryzienia” i picia. To była krótka, ale pełna wrażeń wizyta. Bardzo się cieszę, że mogłem w niej wziąć udział i poznać firmę. Ponieważ chętnie uczę się języków obcych, już dziś zastanawiam się, czy Capgemini nie będzie w przyszłości moim pracodawcą?”

20191010 134736

Taki z pewnością będzie dla uczniów klasy 2f, którzy w październiku rozpoczęli cykl warsztatów z firmą Capgemini.

Celem pierwszych zajęć było pokazanie uczestnikom podstawowych skrótów w tym programie oraz kilku zaawansowanych funkcji.

Warsztaty były prowadzone przez pracownika firmy Capgemini, który w ciekawy i przystępny sposób starał się pokazać możliwości pracy z tym powszechnie znanym programem komputerowym.

 W dniu 10 października 2019r. klasa 2f uczestniczy w zajęciach z programu "Excel" z przedstawicielem firmy Capgemini.
Klasa podzielona jest na dwie grupy:


zajęcia dla pierwszej grupy odbędą się od 8.50 do 11.25

zajęcia dla drugiej grupy odbędą się od 11.45 do 14.15

Osoby, które nie będą na szkoleniu, uczestniczą w lekcjach zgodnie z planem dnia.

UWAGA!!!

W dniu 10.10.2019r. lekcje od 2 do 7 zaplanowane w sali 106 będą przeniesione do sali 105.

Zamiana sal w dniu 10.10.2019r.

lekcja

nauczyciel

klasa

Sala wg planu

Sala po zmianie

Uwagi

2

K.Ozon

3d/3f

105

113

p. D.Galla  z fiz rozsz. do sali 7

3

P.Szafors

3f

105

113

p. J.Kochanek z 2e do 02 

4

A.Sporin

1ag

108

13

p. P.Szafors wos rozsz. do sali 7

5

A.Wujec-Kaczmarek

1esp

105

110

6

A.Wujec-Kaczmarek

2a/2b

105

108

7

J.Mueller

koło graf

105

108

 

 

 ... uczniowie naszej szkoły odwiedzili firmę Capgemini w ramach Dnia Otwartego. Jak zawsze było mnóstwo wrażeń. Na początek pierwszoklasiści w zajmujący sposób zgłębili swoją wiedzę na temat działalności całej korporacji. Dowiedzieli się czym zajmują się prowadzący zajęcia i jak wygląda praca w „Capie”. W grupach starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego w firmie tak wielką wagę przywiązuje się do wszechobecnych w budynku wartości, takich jak: Honesty, Boldness, Trust, Freedom, Fun, Modesty, Team spirit.

     Po części teoretycznej przyszedł czas na tzw. office tour. Wraz z pracownikami firmy uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają stanowiska pracy, kuchnia pracownicza, pokój dla mam, czy tzw. chill-out room. Na sam koniec uczestnicy wzięli udział w interaktywnym quizie o firmie Capgemini, po którym trójka zwycięzców otrzymała firmowe upominki.

    Z siedziby firmy pierwszoklasiści wyszli z solidną dawką wiedzy na temat firmy patronackiej, w bardzo dobrych humorach oraz z firmowymi gadżetami w rękach.

Capgemini 2019 czerw.2jpgartCapgemini 2019 czerwart

      Na kwietniowym spotkaniu klas patronackich naszej szkoły, Pani Angelika Gawlik – Gajda, Employer Branding Specialist, Master of Law, GDPR Consultant w firmie Capgemini, zgłębiła tajniki poprawnego redagowania Curriculum Vitae. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, jak pisać życiorys, na co zwrócić uwagę podczas pisania oraz gdzie szukać inspiracji i wsparcia w redagowaniu „swojej wizytówki”. Uczniowie mieli również możliwość podpatrzenia „wzorcowych” pism oraz opracowania w grupach podobnych. Pani Gawlik – Gajda poruszyła ponadto temat rynku pracy. Uświadomiła wszystkim, jakimi prawami rządził się kiedyś, a jakie trendy obowiązują dzisiaj. Obecni dowiedzieli się, jak poruszać się po rynku pracy, jak i gdzie szukać ciekawych ofert, jakie są oczekiwania pracodawców względem pracowników i odwrotnie.
      Na zakończenie prowadząca zachęcała młodzież do śledzenia ofert pracy na stronach internetowych oraz do tworzenia, już teraz, swoich wirtualnych życiorysów, przekonując tym samym, że z pewnością ta praktyka zaowocuje w przyszłości.

Capgemini 2Capgemini 3

      26 marca klasa 2f wzięła udział w spotkaniu, które poprowadził przedstawiciel firmy Capgemini, Pan Józef Ziaja. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z darmowym oprogramowaniem, które można wykorzystywać zarówno w pracy, jak i do użytku prywatnego. W trakcie spotkania drugoklasiści starali się odpowiedzieć na pytanie, co to właściwie jest komputer? Poznali systemy operacyjne i dowiedzieli się, co kryje się pod pojęciem licencji własnościowej. Ponadto prowadzący przekazał młodzieży kilka ciekawostek związanych z właściwym wykorzystaniem sprzętu multimedialnego.

      Kolejne spotkanie klas patronackich firmą Capgemini już w piątek. Zapraszamy!

open source1artopen sorce 2art

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.