foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

Capgemini

2023 04 21 Capgemini rekrutacja 2Na piątkowym spotkaniu z grupą tegorocznych maturzystów oraz
z zainteresowanymi uczniami klas trzecich, przedstawiciele Capgemini
w Opolu przybliżali tajniki procesu rekrutacyjnego firmy. Zaprezentowali szczegółowo etapy rekrutacji. Udzielili cennych wskazówek na co zwrócić szczególną uwagę, a jakie informacje pominąć np. w rozmowie kwalifikacyjnej, czy też w CV, żeby pomyślnie przejść cały proces i zostać pracownikiem Capgemini. Porady były bardzo konkretne i o tyle cenne, że przekazywane przez osoby, na co dzień zajmujące się właśnie rekrutowaniem nowych pracowników. Uczestnicy mieli więc możliwość zadawania pytań u „źródła”, z czego zresztą skorzystali. Na koniec prowadzący zachęcali, głównie osoby ze znajomością języka niemieckiego, ale nie tylko, do spróbowania swych sił, uwierzenia w swoje możliwości i aplikowania, a potem podjęcia pracy w Capgemini, bo jak zapewniali naprawdę warto!

2023 02 02 Projekt IT 22 lutego odebrały swoją nagrodę za II miejsce w ITGirls rEvolution Academy 2022/2023, biorąc udział w „Dniu Projektu IT” w siedzibie Capgemini we Wrocławiu. Dziewczyny w stolicy Dolnego Śląska zostały bardzo miło przyjęte zarówno przez Pana Grzegorza Wołodko - Vice President-a Head of Capgemini Software Solutions Center, jak i przez pozostałych pracowników.
Pan Wołodko zaprezentował uczestniczkom czym zajmuje się i jak realizuje swoje zadania oddział firmy we Wrocławiu. Następnie licealistki uczestniczyły w spotkaniach z programistami, którzy zapoznali je ze swoimi obowiązkami oraz realizowanymi przez nich projektami dla znanych światowych firm.
Po części teoretycznej i smacznej pizzy przyszedł czas na część praktyczną - zapoznanie się i wypróbowanie nowych technologii świata IT. Wizyta w Capgemini, podobnie jak każda z poprzednich, wywarła bardzo pozytywne wrażenie na uczestniczkach i pozwoliła sporo się dowiedzieć.


Serdecznie dziękujemy firmie Capgemini Wrocław za gościnę!!!

obraz.png

Pierwszy raz po dwóch latach przerwy firmę Capgemini odwiedziła jedna z naszych klas patronackich. Grupa uczniów z klasy 3f miała przyjemność w czwartek zagościć w siedzibie Capgemini przy ul. Wrocławskiej. Jak zawsze wizyta była pełna wrażeń. Rozpoczęła się
od powitania w małej salce konferencyjnej. Potem zwiedzanie biura; kolejno stanowiska pracowników na service desk, przez recepcję, chill room, mother room, po firmową kuchnię. Uczniowie mogli w swobodnej atmosferze porozmawiać z pracownikami firmy. Dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać jej pracownikiem. Jak wygląda rekrutacja oraz praca w Capgemini na co dzień. Jak można się rozwijać i budować swoją własną ścieżkę kariery z dynamicznym, kreatywnym zespołem ludzi. Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania organizatorom Dnia Otwartego dotyczące ich „przygody” z Capgemini. Każdy z uczestników zabrał ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń, informacji oraz podarunek od firmy.

Bardzo dziękujemy zespołowi Capgemini za zaproszenie i już dziś czekamy na wyjścia pozostałych klas patronackich.

2022 10 06 Capgemini 3f 1

2022 10 06 Capgemini 3f 2 2022 10 06 Capgemini 3f 32022 10 06 Capgemini 3f 4

spędziłam w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze.

2022 06 02 CapgeminiGdy przyszłam do siedziby firmy przy CH Karolinka w Opolu, spotkałam się przy recepcji z Panem Arturem, który rozpoczął moją „przygodę” od oprowadzenia mnie po budynku firmy. Później przyszedł czas na konkrety. Usiedliśmy przy jego stanowisku pracy, gdzie mogłam dokładnie zobaczyć, na czym polegają jego obowiązki. Następnie spotkałam się z drugim pracownikiem - Panią Karoliną, która również pokazała mi, czym się zajmuje na co dzień i dużo opowiedziała o firmie Capgemini. Odważyłam się zapytać, czy mogłabym zobaczyć, jak w praktyce wygląda obsługa klienta niemieckojęzycznego. Pani Karolina zgodziła się
i „przekazała” mnie Panu Bartkowi. Miałam możliwość posłuchać, jak Pan rozmawia przez telefon z klientem z Niemiec oraz dowiedziałam się, jak rozwiązał problem,
z którym klient zwrócił się do firmy. Był to dla mnie czas pełen wrażeń.

Będę wspominała ten dzień bardzo dobrze. Poznałam przemiłe osoby i miałam możliwość zobaczyć na czym polega ich praca, za co serdecznie dziękuję!!!

2022 06 21 Capgemini           Viktoria Kucharski kl. 3fsp

„Zredagowanie CV!!! – dla uczniów klasy 3fg już nie takie straszne”, a to dzięki warsztatom, które odbyły się w naszej szkole w środę 8 listopada. Zajęcia poprowadziła Pani Gabriela Plencler – Borecka, Employer Branding Process Lead
w Capgemini. Przedstawicielka firmy patronackiej zgłębiła tajniki poprawnego redagowania Curriculum Vitae. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak pisać życiorys, na co zwrócić uwagę podczas pisania oraz gdzie szukać inspiracji
i wsparcia w redagowaniu „swojej wizytówki”. Uczniowie mieli również możliwość podpatrzenia „wzorcowych” pism oraz opracowania w grupach podobnych. Trzecioklasiści dowiedzieli się również jak poruszać się po rynku pracy; jak
i gdzie szukać ciekawych ofert, jakie są oczekiwania pracodawców względem pracowników
i odwrotnie.

Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszym kolegom i koleżankom, tym bardziej, że już niedługo opuszczą mury szkoły i być może staną przed wezwaniem stworzenia własnego CV.

2021 12 08 Warsztaty CV 4

2021 12 08 Warsztaty CV 3

W poniedziałek 29.11.2021 r. odbyły się w naszej szkole pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z programu EXCEL. Tym razem, cykl warsztatów prowadzonych przez przedstawiciela firmy Capgemini, Pana Tomasza Zdyba, dedykowany jest uczniom klasy 3fsp. Pod czujnym okiem specjalisty zaprzyjaźnionej firmy poznają oni podstawowe funkcje obliczeniowe, tabele przestawne oraz zgłębią wiedzę na temat przygotowania arkusza do przeliczenia wartości netto/brutto/vat w tymże programie.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w pełni skorzystają z możliwości, jakie otwiera przed nimi współpraca z firmą patronacką i poszerzą swoje kompetencje informatyczne.

2021 11 29 Excel kolaż

cap20
 

22 września 2020 roku nasi uczniowie wzięli  udział w kolejnym szkoleniu z obsługi programu Excel zorganizowanym przez firmę Capgemini
i Panią Justynę Kruk.
Szkolenie było kontynuacją
kursu z ubiegłego roku szkolnego. Pan Krzysztof Zorembik jak zwykle przekazał uczniom
praktyczne informacje i pokazał sposoby korzystania z Excela. Uczniowie nauczyli się prostych funkcji matematycznych, obliczania przychodów i innych formuł.....
Bardzo dziękujemy za interesujące szkolenie
i liczymy na następne cenne spotkanie z naszym

patronem Capgemini.

 WSB promesy

 9 czerwca - tuż po zmaganiach z matematyką na egzaminie maturalnym - trzy najzdolniejsze absolwentki naszej szkoły odebrały wyróżnienie ufundowane przez współpracującą z LO1 Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. 

Julia Jurek  (3c), Agnieszka Czernia (3c) i Klaudia Gacka (3d)

otrzymały promesy dla najzdolniejszych uczniów, które obejmują bezpłatny pierwszy rok studiów I stopnia w WSB w Opolu.

Gratulujemy Dziewczyny!

Szkolenie z „Customer Care”

25 lutego nasza klasa 2 f miała szkolenie z przedstawicielką firmy Capgemini Panią Moniką Mikoszek.
Tematem przewodnim zajęć była „Obsługa klienta”.
Mieliśmy przyjemność poznać specyfikę pracy osoby, która ma pierwszy kontakt z klientem firmy. Znamy już wymagania, jakim musi sprostać oraz jej obowiązki w pracy na określonym stanowisku. Dowiedzieliśmy się, jakie cechy powinien posiadać dobry pracownik, a także jak udzielić szybkiej pomocy i radzić sobie z ,,trudnym" klientem.
To wszystko pozwoliło nam przybliżyć sobie i wyobrazić, na czym polega praca w Capgemini. Dziekujemy Pani Monice za ciekawe zajęcia.

Julia O.

IMG 20200225 104436 resized 20200303 043120184 IMG 20200225 111126 resized 20200303 043121075
IMG 20200225 095719 resized 20200303 043119281 IMG 20200225 095705 resized 20200303 043122352

20 stycznia 2020 r. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I podpisało porozumienie o współpracy z opolskim Wydziałem Ekonomicznym Filią Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

W ramach współpracy uczelnia będzie wspierała naszych uczniów w ich rozwoju poprzez promowanie postaw przedsiębiorczych. WSB skoncentruje swoje działania na uczniach klasy lingwistyczno-biznesowej, którą objęła patronatem.


Jesteśmy przekonani, że współpraca przyniesie korzyści obu szkołom i pozwoli rozwijać się naszym uczniom.

IMG 6381 IMG 6372

Kolejna dawka wrażeń z Capgemini ... tym razem uczniów kl. 1fsp, którzy w piątek gościli w siedzibie firmy przy ul. Wrocławskiej. Nasi uczniowie byli pozytywnie zaskoczeni ciepłym przyjęciem. W programie czekała na nich prezentacja o firmie, office tour, spotkanie z team managerami oraz praca u boku pracowników na poszczególnych stanowiskach, co wzbudziło najwięcej emocji. Z sentymentem przeprowadziła również swoją część spotkania pani Monika Gwóźdź, absolwentka naszego liceum, która opowiadała o swojej prawie już dwuletniej „przygodzie” z Capgemini; o możliwościach rozwoju w firmie oraz o tym wszystkim, co zachęca do podjęcia pracy w „Capie”.

Capgemini
Poniżej relacje uczniów oraz zdjęcia z wizyty:
-„Die Firma Capgemini hat uns gefahlen, weil die Atmosphäre super war. Die Arbeiter waren sehr lustig und sympathisch. '' - Paulina und Klaudia
-''Die Leute in der Firma lachen sehr viel und haben viel Spaß.'' - Wiktoria
-''Es gefiel mir, dass wir viel über die Arbeit in Capgemini erfahren könnten.'' - Natalia
-''Das Treffen war meiner Meinung nach interessant und sehr gut organisiert ...'' - Paulina
-''Es gab sehr gutes Essen.''
-''Es war toll. Man beantwortete alle unsere Fragen.'' - Emilia
-''Die Leute waren nett.'' - E. P.
-''Es waren dort sehr freundliche und offene Menschen. Außer der Arbeit haben sie viel Spaß und es herrscht eine tolle Stimmung.'' - Viktoria

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM FB

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.