foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

     6 września w Sali Kopernikowskiej naszej szkoły miało miejsce spotkanie przedstawicielki firmy Capgemini, Pani Gabrieli Plencler–Boreckiej z rodzicami i capgemini22uczniami klasy patronackiej 1„f” naszego liceum. Oprócz zaproszonych gości obecna była również dyrekcja naszej szkoły, Pani Zofia Godlewska, oraz nauczyciele uczący w tejże klasie języka niemieckiego ukierunkowanego zawodowo i informatyki zawodowej.
     W trakcie spotkania, zarówno Pani Borecka, jak i Pani dyrektor Z. Godlewska, przekazały zgromadzonym osobom szczegóły dotyczące zawartej umowy oraz korzyści z niej wynikające dla obu stron. Obie Panie starały się rozwiać wszelkie wątpliwości uczniów i rodziców dotyczące nauki pod patronatem firmy. Ponadto poruszyły temat rynku pracy, dynamiki jego rozwoju oraz perspektyw dla młodych ludzi na przyszłość. W tym kontekście podkreślały, jak ważna jest dla współczesnego pracodawcy znajomość u pracownika języków obcych, a w naszym regionie, z racji sąsiedztwa i kontaktów szczególnie języka niemieckiego, posiadanie konkretnej wiedzy informatycznej, jak również tzw. kompetencji „miękkich” i interpersonalnych, pozwalających na efektywną i satysfakcjonującą pracę w każdym zespole. Zdaniem prowadzących to właśnie nauka w klasie patronackiej Capgemini stwarza młodym ludziom naszego liceum możliwość rozwoju w tych kierunkach.  
     Dlatego też w trakcie roku szkolnego, jak deklarowała Pani Plencler-Borecka, uczniowie 1„f”oprócz zajęć w szkole, będą uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez pracowników firmy Capgemini. Ponadto wybiorą się do siedziby firmy, aby zobaczyć, jak wygląda praca w niej, a najlepsi będą mogli zawalczyć o płatny staż w firmie.
    Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za przybycie, a uczniom 1„f” życzymy dużo satysfakcji z nauki w wybranej klasie.
Szkolny koordynator ds. współpracy z firmą Capgemini, mgr J. Kruk

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.