foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

W piątek 30 września uczniowie klasy 1f z wychowawcami, w ramach zorganizowanych Dni Otwartych, odwiedzili siedzibę firmy Capgemini przy CH capgemini2X2016 2„Karolinka”.Jak stwierdziła jedna z uczestniczek "To był bardzo udany dzień! Firma robi spore wrażenie."

Licealiści mieli możliwość osobiście zobaczyć, jak pracuje się w opolskim oddziale firmy.

Po oficjalnym przyjęciu udali się do sali konferencyjnej, gdzie już wszystkim znana Pani Gabriela Plencler-Borecka, przedstawiła harmonogram wizyty. Na początek „słów kilka o nas”, czyli krótka prezentacja firmy Capgemini. Uczniowie poznali różne szczegóły z historii powstania firmy oraz kilka ciekawostek, między innymi co symbolizuje „pik” w logo Capgemini. W trakcie wystąpienia Pani Boreckiej pierwszoklasiści pracowali również w zespołach. Pod presją czasu musieli udzielić odpowiedzi na pytania typu „Co to jest dress code, outsourcing lub deadline?”, z czym sobie zresztą świetnie poradzili.

Po informacjach wstępnych i lawinie pytań ze strony naszych uczniów przyszedł czas na konkrety. Trzech pracowników firmy opowiedziało o „swojej przygodzie” z Capgemini.     W bardzo przyjaznej i swobodnej atmosferze Panowie przedstawili ścieżki własnej kariery zawodowej - kiedy rozpoczęli pracę, jak długo pracują w firmie, czym zajmują się na co dzień oraz jakie korzyści niesie za sobą praca w Capgemini. Kilkakrotnie padło również stwierdzenie: „ … w firmie kładziemy nacisk na znajomość języków, wszystko inne da się wyuczyć…!” – dając tym samym młodzieży do zrozumienia, jak ważna jest znajomość języków obcych, a w naszym regionie w szczególności języka niemieckiego i angielskiego.

Kolejnym punktem programu było „zwiedzanie” firmy. Uczniowie mogli zobaczyć, na czym polega obsługa konsultingowa klientów niemieckojęzycznych, jak wygląda miejsce pracy konsultanta, co należy do jego obowiązków itp. Cennych wskazówek udzielili grupie również inni pracownicy, którzy bardzo ciepło i serdecznie przyjęli naszych uczniów. Na zakończenie pierwszoklasiści wrócili do sali, gdzie miało miejsce podsumowanie całej wizyty.

Pani Borecka podziękowała za miło spędzony czas i zapowiedziała, że było to pierwsze spotkanie w firmie i z pewnością nie ostatnie. Tak więc dziękujemy i czekamy na kolejne!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.