foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

      Pod tą nazwą nawiązującą do popularnej piosenki zespołu The Beatles kryje się znany już wielu uczniom opolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych konkurs, który poprzez śpiewanie utworów w języku angielskim ma zachęcić do nauki języka a także do doskonalenia umiejętności wokalnych.
      22 marca 2013 roku po raz trzeci w naszym gimnazjum odbył się

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej pod nazwą „All you need is song".
Konkurs wzbudził wiele emocji i cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar.

      Jury wraz z publicznością wysłuchało m.in. piosenek : "You are so beautiful" Joe Cockera, "Rolling in the deep" i "Skyfall" Adele, "Everything at once" Lenki, "Your song" Eltona Johna, "Jar of hearts" Christiny Perri czy "Man I feel like a woman" Shanai Twain.

 

      W skład jury konkursu weszli opiekunowie młodych wykonawców, nauczyciele języka angielskiego i muzyki. Uczestnicy byli oceniani pod względem : doboru repertuaru do możliwości wokalnych i językowych, emisji głosu, dykcji, intonacji, autorskiej interpretacji piosenki, poprawności językowej, inscenizacji ruchowej i ogólnego wyrazu artystycznego. Wykonawcy piosenek byli oceniani w trzech kategoriach, zróżnicowanych ze względu na wiek, oraz ilość osób występujących na scenie. Zmagania konkursowe odbywały się w atmosferze radości i wspólnej zabawy. W tle występów mogliśmy przyjrzeć się tekstom wykonywanych piosenek, wyświetlanych na tablicy. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale i zebrali gromkie brawa od publiczności oraz jurorów.
     Naszą szkołę, w konkursie , reprezentowały Wiktoria Daniel z klasy IIIA oraz Weronika Nguyen z klasy IIB. Niestety, mimo dobrej prezentacji wybranych przez siebie utworów, nie udało im się dosięgnąć konkursowego podium.

Wszyscy uczestnicy, za niełatwe zmagania z piosenką angielską, otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!
Cieszymy się, że opolska młodzież chętnie wzięła udział w naszym konkursie i mamy nadzieję, że tegoroczne sukcesy uczestników przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania rywalizacją w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim wokalistom oraz ich opiekunom za ogromny wkład pracy wniesiony w przygotowania do konkursu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.