W dniach 13-15 września w Gdańsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół w Koszykówce 3x3.
Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w składzie:

Dziewczęta: Anna Giercuszkiewicz, Weronika Walasek - 2c, Zuzanna Wójcik - 3asp,
Agnieszka Tulik - 3esp.

Chłopcy: Antoni Kossakowski -1a, Konrad Litwin - 1e, Przemysław Walczak - 3esp,
Łukasz Świgut - 3asp.

Po bardzo trudnych i wyrównanych meczach ostatecznie dziewczęta uplasowały się na 6 miejscu,
a chłopcy zdobyli brązowy medal !!!

Wszyscy wykazali się walecznością i godną pochwały sportową postawą pod fachowym okiem trenerskim pani Małgorzaty Kuszkiewicz i troskliwą opieką pedagogiczno- psychologiczną pani Agnieszki Liro- Jończy.
Organizatorem akcji Basket Szkoła 1.0 Akademicki Związek Sportowy i AZS Warszawa. Partnerem wydarzenia było Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polski Związek Koszykówki.

Więcej zdjęć na naszym FB

242007093 435925297850634 7282856472555504556 n
orły 2021

Niezwykle miło jest otrzymywać takie informacje.
Pięcioro naszych Uczniów otrzymało prestiżowe tytuły
Opolskie Orły 2021.

Nagrodzeni zostali:

Katarzyna Kokot
Mateusz Krzemiński
Marta Rakowska
Sarina Szczepanek
Dominika Trentkiewicz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jesteście wspaniali!

204865910 4356156121082483 2746216341288379155 n

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu chemii, propagowanie nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i docenianie ich dokonań.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i uzyskali bardzo dobre wyniki.

Złote dyplomy za bardzo dobry wynik w konkursie otrzymali :
Kategoria Junior - Kacper Brożek z klasy 1a
Kategoria Żak - Maciej Nabrzuchowski z klasy 2csp

DYPLOMY TUTAJ!

Srebrne dyplomy i wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 2csp
Lilia Pytel oraz Martyna Stęclik

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz pani Elżbiecie Nabrzuchowskiej!!!

Alchemik konkurs

Tak wywiad z Patrykiem Podgórskim z klasy 2ag zapowiada "Czas na Opole":
Kostkę Rubika "rozbija w kilka sekund", ale przede wszystkim rozbija lustro wody w basenie pokonując dziennie wielokilometrowe dystanse. Fascynuje go logika matematyczna. A co jeszcze? Dowiecie się z rozmowy z Patrykiem Podgórskim uczniem I Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, kolejnym gościem cyklu #NowePokolenie - KLIKNIJ ZDJĘCIE - POSŁUCHAJ ROZMOWY
 Patryk Podgórski 2021
 Katarzyna Kokot 2021  Łukasz Wieczorek 2021

Katarzyna Kokot z klasy 2bsp została

MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

w skoku wzwyż !!!

Łukasz Wieczorek z kl. 2ag został

WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

w biegu 110 m przez plotki!

Odyseja 2021

Z radością informujemy, że drużyna odysejowa LO1, która przygotowała się do prezentacji tegorocznego problemu 1. "Wyprawa śmiechu warta" - otrzymała

Nagrodę Omera - nagrodę za postawę Fair Play.

Nasi uczniowie pomimo uszkodzenia pojazdu zdecydowali się zaprezentować rozwiązanie zadania, bo odyseusz się nie poddaje, bo udział w konkursie to także zabawa, bo tak się napracowali...  Yoda był głównym bohaterem, a hasłem kończącym występ słowa: "Życia podstawa - to dobra zabawa". Jak widać warto w nie uwierzyć. W uzasadnieniu nagrody jury napisało:

" Nie będąc w stanie odpowiednio szybko dokonać niezbędnych napraw, grupa zdecydowała się wystąpić z pojazdem efektownym lecz niesprawnym. Zawodnicy zdawali sobie sprawę, że popychając i przenosząc wehikuł stracą mnóstwo punktów i szansę na wygraną, ale pomimo to nie stracili pogody ducha i uroczo ze sobą współpracując odegrali spektakl do końca. Drużyno, dowiedliście, że „życia podstawa to dobra zabawa” – i zarówno Omer, jak i Mistrz Yoda są z Was dumni!" PRZECZYTAJCIE TUTAJ

My także jesteśmy dumni! Gratulujemy Wam i Waszej Trenerce, pani Izabeli Maćków!
Niech Moc będzie z Wami!

drużyna1

Drużynę towrzą uczniowie klasy 2eg:  Zuzanna Drzewicka, Mateusz Klimas, Iza Mroczek, Amelia Oleksiewicz, Ola Palijczuk,Tobiasz Szczerbicki.

Nasz uczeń z klasy 2esp - Maciej Boś - odniósł kolejny sukces w konkursie historycznym.

Tym razem zajął drugie miejsce w zorganizowanym
przez Archiwum Państwowe oddział w Opolu konkursie na mem poświęcony stronie: powstancyslascy.pl.

Praca musiała zawierać materiały archiwalne
dotyczące tematyki powstań śląskich.

Dziękujemy wszystkim wspierającym Maćka w konkursie na FB. Macieju gratulujemy!

Maciej Boś mam Maciek