foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

2023 05 30 Matematyka konferencja LO1 PO 730 maja miało miejsce ważne wydarzenie na matematycznej mapie Opola. Liceum Ogólnokształcące nr I we współpracy z Politechniką Opolską przeprowadziło konferencję matematyczną „Praktyczne zastosowania matematyki na różnych etapach kształcenia”. Inicjatorem konferencji był Wydział Oświaty w Opolu, a honorowym patronatem objęli ją: Prezydent miasta Opola i Kuratorium Oświaty w Opolu. Głównym celem konferencji była popularyzacja wśród nauczycieli Opolszczyzny szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkoły podstawowej spojrzenia na matematykę przez pryzmat jej zastosowań praktycznych, w tym natury technicznej czy ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ciekawych metod i sposobów rozwiązań postawionych problemów. Uczestnicy konferencji mogli zobaczyć i wysłuchać ośmiu prezentacji, które ukazywały praktyczną naturę 2023 05 30 Matematyka konferencja LO1 PO 6matematyki od przedszkola, aż po same studia. Wśród prelegentów znalazło się troje nauczycieli opolskiej jedynki: pani Agnieszka Tomalak wraz z panem Dariuszem Gallą zaprezentowali wykład nt. „Kacperka zabawy z względnością ruchu”, a pan Paweł Słaby przedstawił wykład „Urealniona matematyka na miarę wieku”. Przybyli uczestnicy wyrazili nadzieję, że tego typu wydarzenia będą cykliczne, gdyż ukazanie użyteczności matematyki, to sedno edukacji szkolnej. Konferencja okazała się opolskim świętem matematyki i odpowiedzią na odwieczne pytanie uczniowskie „Po co ja się tego uczę?”. Została wysoko oceniona przez przybyłych na nią nauczycieli z całego województwa. Jeszcze raz wielkie słowa uznania należą się naszym prelegentom za przygotowanie ciekawych wystąpień, a panu Szczepanowi Paszkielowi za moderowanie konferencji. Za sprawne koordynowanie działań, od strony organizacyjnej po stronie liceum, odpowiadał pan Paweł Słaby, za co również serdecznie dziękujemy.

2023 05 30 Matematyka konferencja LO1 PO 4

2023 05 30 Matematyka konferencja LO1 PO 52023 05 30 Matematyka konferencja LO1 PO 1

 

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej
naszego liceum otrzymała wyróżnienie za najlepiej wykonane zadania w Konkursie ZłoteSzkoły NBP
i jako jedyna szkoła średnia w Opolu i jedna z dwóch
w województwie znalazła się w prestiżowym gronie

Złota Setka Złotych Szkół.


Oprócz statuetki i certyfikatów zdobyliśmy również
2 000 zł dla szkoły.
Skład drużyny: Zuzanna Warsitz, Michelle Grabacz, Jagoda Majkowska, Zuzanna Antosiak, Zuzanna Bryk, Wiktoria Błaszków, Ptrick Burross.

Opiekun dr Piotr Wajs

GRATULUJEMY!

złote szkoły 

Lena Janków (1a) i duet: Izabela Dalecka (1b) i Adrian Dul (1e) – w kategorii tanecznej – oraz Kamil Gonsior (2f) – w kategorii muzycznej – znaleźli się w gronie laureatów 9. Festiwalu Artystycznego „Opolskie Młode Talenty” 2023, którzy wystąpią na uroczystej gali finałowej 26 maja w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, podczas której nasza szkoła otrzyma statuetkę i tytuł „Szkoły Promującej Młode Talenty”.

Festiwal adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich miasta Opola, a głównym jego celem jest promocja artystycznych działań młodych opolan oraz odkrycie uczniowskich talentów w trzech dziedzinach sztuki: teatrze, muzyce i tańcu. Jurorzy Festiwalu ocenili blisko 80 występów, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. 2023 05 14 Tancerze

Opiekunem artystycznym naszych uczniów jest pan Damian Kaźmierczak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

2023 05 14 Kamil Gonsior

2023 05 14 Sinusiaki

 

SINUSIAKI zdobyły trzecie miejsce w krajowym finale Europejskiego Konkursu Statystycznego.

Do awansu do finału europejskiego, w którym znalazły się dwie najlepsze drużyny w kraju, zabrakło im bardzo niewiele.

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na film statystyczny na temat dobrostanu przygotowany przez naszych uczniów.

Serdecznie gratulujemy!

2023 05 14 Odyseja Umysłu 2Młodzież Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu od kilku lat bierze udział w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu
i mamy tu spore osiągnięcia.

Ogromnym sukcesem było zajęcie w tym roku drugiego miejsca w ogólnopolskim finale konkursu. Ten wynik daje im możliwość reprezentowania Opola i Polski w Finałach Światowych w USA.

By 7-osobowa grupa uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu wraz z dwójką opiekunów mogła dotrzeć na finały konkursu do USA pod koniec maja potrzebne jest duże wsparcie finansowe ludzi dobrych serc, bo podróż przez Atlantyk wymaga dużych nakładów finansowych.

Wpłacać można dowolną kwotę na konto fundacji: 66 1870 1045 2078 1070 5794 0001 z dopiskiem: "Darowizna: ILO na Odysei Umysłu".

Wpłaconą sumę można odliczyć potem w rocznym rozliczeniu PIT!

Przed naszymi licealistami konkurs interdyscyplinarny łączący wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów, które trzeba zastosować
w nowatorskich rozwiązaniach. Uczniowie realizują wybrane zadanie (spośród pięciu) i rywalizują w odpowiednich grupach wiekowych. Nasz team przygotował ośmiominutową prezentację, w której zaprezentował swoje rozwiązania techniczne. Poruszył także temat zdrowego odżywiania się. W czasie przygotowań młodzież uczy się współpracy, rozwiązywania konfliktów i wspólnego szukania rozwiązań.

Umożliwmy im realizację tych zadań!

2023 04 24 Wiktor Kauf OlimpiadaMAMY TO!

Wspaniałe wieści prosto z Warszawy.

Wiktor Kauf został finalistą 52 etapu Olimpiady Biologicznej.

Tym samym uzyskał 100% z matury z biologii i indeks na wiele polskich uczelni.

Gratulujemy Wiktorowi i pani Małgorzacie Piegowskiej sukcesu!

 1
 

Kolejny sukces muzyczny naszych uczniów!

 Szkolny zespół wokalno-instrumentalny CONSTELLATION wyśpiewał
1 miejsce na VI Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu Ziemio Cała”

zorganizowanym 20 kwietnia przez katolickie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu. Zespół brawurowo wykonał „Błogosławieństwo” z repertuaru grupy Exodus 15.

W kategorii solistów wyróżnienie otrzymała Zuzanna Letka, uczennica klasy 3A, która wraz z pianistą - Kamilem Gąsiorem z klasy 2F zaprezentowała utwór „Tylko śpiewać chcę” z repertuaru XY Uwielbienie.

Gratulacje dla Was i pana Damiana Kaźmierczaka! Jesteśmy z Was dumni!

 

339071663 1341954673048634 5502806211239156300 n 

 

 

 W dniu 17.04.2023 nasi uczniowie wzięli udział w szóstej edycji Drużynowego Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego.

Turniej składał się z czterech konkurencji : testu wiedzy na temat służb mundurowych, testu sprawnościowego, pierwszej pomocy przedmedzycznej oraz dwóch konkurencji na strzelnicy sportowej.

W teście sprawnościowym nasz zespół reprezentowany przez uczniów klas mundurowych

Marcela Lacha, Jakuba Smokowskiego z 3e

Malinkę Wikierską i Hanię Krawczyk z 2e

zajął 3 miejsce.

Gratulujemy!!!

2023 04 13 56. Międzyszkolny Turniej Fizyczny 313 kwietnia w auli Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego odbył się półfinał i finał 56. Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego.

Naszą szkołę reprezentował Kacper Brożek z klasy 3a. Po morderczych zmaganiach okazało się, że Kacper wywalczył 2. miejsce ustępując zwycięzcy o pól punktu.

Gratulujemy Kacprowi i mamy nadzieję, że w kolejnych latach dołączą do niego młodsi koledzy. Na razie świetnie sprawdzili się wspierając go swoją obecnością w auli. W całej imprezie udział wzięli uczniowie klas 1-3 PLO nr 1 realizujący naukę fizyki rozszerzonej. Mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów towarzyszących zmaganiom najlepszych fizyków Opolszczyzny.

2023 04 13 56. Międzyszkolny Turniej Fizyczny 1

 Zdjęcie drużyny 1
 

 Uczniowie LO1 w gronie zwycięzców krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego!

Drużyna SINUSIAKI z klasy 3a:

Kacper Brożek, Zosia Danielewicz i Daria Larysz

znalazła się w elitarnym gronie 5 zespołów, które powalczą o możliwość reprezentowania Polski w finale Europejskiego Konkursu
Statystycznego. W drugim etapie Konkursu nasi uczniowie przeprowadzili analizę obszernego zbioru danych statystycznych dotyczących gospodarstw rolnych wskazanej gminy
z wykorzystaniem wybranego oprogramowania analitycznego.

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem WSB Merito Opole reprezentanci LO1 uczestniczyli w zdalnym spotkaniu z Menedżerką Kierunku
Finanse i Rachunkowość dr Agatą Strzelczyk, która pokazała im możliwości Excela w zakresie analizy danych statystycznych (m.in. tabele przestawne),
które efektywnie wykorzystali do analizy. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za inspirujące zajęcia!

W finale europejskim, w którym uczestniczy 19 krajów, Polska będzie reprezentowana przez dwa najlepsze zespoły wyłonione w finale krajowym.
Zadaniem finałowym części europejskiej Konkursu jest przygotowanie 2-minutowego filmu w języku angielskim na temat dobrostanu i statystyk z nim związanych

W drugim etapie Konkursu naszą szkołę reprezentowała również drużyna FIRSTCLASS z klasy 1A w składzie: Bruno Hetmańczyk i Kacper Kieroński-Ignaciuk.
W tym roku nie udało im się jeszcze awansować do krajowego finału, ale wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku.

Gratulujemy naszym drużynom i ich opiekunowi – panu Damianowi Kaźmierczakowi.
Trzymamy kciuki za awans do europejskiego finału!

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.