272954330 5384827834864876 3635220466385885893 n

Uczniowie LO nr I przyzwyczaili nas już do znakomitych wyników, osiąganych na polu matematycznym. Duma jest tym większa, bo do półfinału Międzynarodowej Olimpiady, dostało się dwoje reprezentantów klas matematycznych,

Daria Larysz z klasy 2a
Patryk Podgórski z klasy 3ag

By dokonać tej sztuki, uczniowie musieli osiągnąć 65% wszystkich możliwych punktów do zdobycia, oni jednak na tym nie poprzestali i uzyskali wyniki, które plasowały ich w gronie najlepszych!
Warto dodać, że międzynarodowy finał Olimpiady odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody, a mianowicie na wyspie Man (Isle of Man), należącej do archipelagu Wysp Brytyjskich i położonej na Morzu Irlandzkim między Wielką Brytanią a Irlandią, co tylko wzmacnia poziom rywalizacji. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, to jedna z 15 międzynarodowych olimpiad naukowych dotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
26 lutego ściskamy kciuki obu dłoni za nasze talenty matematyczne w półfinale!

Niech moc matematyczna będzie z Wami!!!
Paweł Słaby