foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

„Historia – świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości”
Cyceron
     Historia jest nauczycielką życia, warto więc zaglądać w przeszłość, bo być może jeszcze jest tam coś, co warto odkryć. Dla wielu historia jest pasją, którą stale pogłębiają. Niewątpliwie jest pasją dla Piotra Najgebauera, ucznia klasy II c naszego liceum, który w ostatnich olimpiadach historycznych odniósł podwójny sukces. 15 stycznia 2016r. w Instytucie Historii w Opolu odbył się etap okręgowy olimpiady historycznej. Piotrek zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę na olimpiadzie centralnej w Gdańsku.
    To nie jedyny konkurs, w którym Piotr odniósł sukces. Na olimpiadzie wiedzy historycznej organizowanej przez Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku nasz uczeń zajął III miejsce na etapie okręgowym i jedzie na olimpiadę centralną do Ostrołęki.
    Piotrkowi gratulujemy wiedzy, pasji i sukcesu! Życzymy powodzenia na dalszych etapach olimpiad!
nauczyciele i uczniowie ZSO Nr 1 w Opolu
historia

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu