foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

Końca dobiegają prace nad e-grą "Zagraj w BIO z LO" tworzoną w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych pod nazwą "Ochrona BIO w Mieście Opolu" - bioróżnorodność Opolszczyzny. Został nam ostatni etap, którym są testy gry w wersji dla II grupy wiekowej, tj. powyżej 14 lat Planowaliśmy przeprowadzić je w terenie razem z Wami, niestety ze względu na pandemię, nie jesteśmy w stanie zrealizować naszych planów. Możecie nam jednak pomóc na "ostatniej prostej". Poniżej zamieściliśmy link do gry za pomocą, którego każdy z Was może przemierzyć trasę przyrodniczą poznając sekrety opolskiej przyrody, rozwiązać quiz, czy stoczyć walkę. Możecie przetestować grę podczas popołudniowego spaceru na Wyspie Bolko, używając swojego smartfona, lub zrobić to nie wychodząc z domu, korzystając z własnego komputera. Wasze opinie będą miały dla nas ogromną wartość.

Pomożecie?

W takim razie klikajcie w Zagraj w BIO z LO i ruszajcie poznawać swoją okolicę  - na ekranie lub w terenie! Na Wasz feedback czekamy do poniedziałku włącznie.

baner

zagraj w bio z LO 1

Sprawdzaliście z nami swoją wiedzę z nauk przyrodniczych, czas na sprawdzian dla artystów! Już od dziś przyjmujemy zgłoszenia do konkursu plastycznego "Opole z lotu ptaka i w ujęciu wodnym - bioróżnorodność ptaków, zwierząt i roślin żyjących nad Odrą". Wasze prace oceniane będą w trzech kategoriach, tj.: klasy 1 - 3 szkół podstawowych, klasy 4 - 8 szkół podstawowych oraz szkoły średnie. Każdy z Was może złożyć jedną pracę, wykonaną dowolną techniką. Na zgłoszenia czekamy do 21.05.2021r. - można to zrobić pocztą tradycyjną lub osobiście w sekretariacie PLO I, korzystając z karty zgłoszeniowej. Szczegóły dotyczące udziału w konkursie poznacie czytając jego regulamin. Na laureatów czekają nagrody!

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 5 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

baner

Drodzy uczniowie opolskich liceów i szkół podstawowych, jeśli nauki przyrodnicze są Waszą pasją, interesujecie się bioróżnorodnością, przyrodą, ochroną środowiska to nasz konkurs wiedzy na temat gatunków roślin i zwierząt chronionych jest właśnie dla Was!

Już 17 marca 2021r. o godzinie 16.00 spotkamy się za pomocą platformy Quizizz z uczniami klas 4 – 8 szkół podstawowych, a godzinę później, czyli o 17.00, do rywalizacji staną uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych.

W kolejnym dniu, tj. 18.03.2021r. o godzinie 17.00 odbędzie się konkurs dla uczniów szkół średnich. Rywalizacja szkół średnich realizowana będzie także za pomocą platformy Quizizz.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz jego załącznikami, w których znajdziecie szczegóły dot. udziału, a także zakres materiału, który obejmować będą pytania konkursowe. 

Czekamy na Wasze zgłoszenia, które kierujcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 08.03.2021r.

Konkurs organizowany w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 5 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

baner

W szkole realizowane są zajęcia z programowania w oparciu o tworzoną przez liceum e-grę "Zagraj w BIO z LO". W chwili obecnej zajęcia odbywają się w formie zdalnej, w każdy poniedziałek, w godzinach od 15.05 do 17.05. Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami, dlatego jeśli ktoś z Was chciałby sprobować swoich sił w programowaniu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 77 474 29 44 lub e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na Was!

Zrzut ekranu 17

Już w czwartek, 08.10.2020r., rozpoczynamy konferencję „Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo”, która realizowana będzie w ramach projektu: Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Konferencja kierowana jest m.in. do dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, pracowników organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Odbędzie się jako wydarzenie dwudniowe i w całości poświęcona zostanie ochronie różnorodności biologicznej. Pierwszego dnia prelegenci przybliżą uczestnikom kwestie znaczenia i ochrony bioróżnorodności oraz kształtowania postaw proekologicznych. Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w wizycie w Borach Niemodlińskich – atrakcji przyrodniczej Gminy Dąbrowa, która jest partnerem projektu – gdzie fizycznie zetkną się z zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji.

Program konferencji Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, rejestrując swój udział za pośrednictwem numeru telefonu 77 4742944 wew. 888.

Logo projektu prop.1 przeźroczyste tło

baner

 

Dziś zakończyła się pierwsza tura testów e-gry "Zagraj w BIO z LO" tworzonej w naszej szkole w ramach projektu poświęconego ochronie bioróżnorodności. Przez trzy dni jej funkcjonowanie sprawdziło łącznie ponad 170 osób! Dziękujemy za udział w zabawie uczniom i nauczycielom szkół z Naroka, Chróściny i Dąbrowy oraz naszego liceum!

Oto kilka opinii naszych testerów:

"Bardzo fajne gry interaktywne wewnątrz aplikacji."

"Rewelacja, prześlę znajomym informację o tej grze."

"Fajna gra, na pewno przyjadę jeszcze raz z rodzicami zagrać."

"Jest to zupełnie nowy sposób na przekazanie wiedzy o bioróżnorodności."

Pamiętajcie, że każdy z Was może przetestować nas samodzielnie korzystając z domeny zagrajwbiozlo.pl

Do zobaczenia na Bolko!

e gra 2 e gra 1 e gra

 

baner

Zakończyliśmy warsztaty malarskie „Maluj naturalnie” dla pierwszej grupy wiekowej. Teraz kolej na Was uczniowie PLO I! Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w czwartek, 10 września, a spotykać się będziemy raz w tygodniu, we wrześniu i październiku. Czekamy na Was! Zapisy w pok. 100 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla zachęty, kilka prac wykonanych przez uczestników zajęć z poprzedniej grupy.

Technika: akwarela. Motyw przewodni: rośliny i zwierzęta Opolszczyzny.

Prowadzący: Aleksandra Maszestow

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

We wrześniu ruszają dla Was także warsztaty fotograficzne. Zapisy podobnie jak w przypadku warsztatów malarskich w pok. 100 lub za pośrednictwem podanego powyżej adresu e-mail.

 

1 1 2 2 3 3

4 4 6 6 5 5

7 7 8 8 9 9

baner

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu realizuje projekt unijny Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry współfinansowany ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który poświęcony jest wzmocnieniu świadomości mieszkańców Opola, zwłaszcza młodzieży, w zakresie bioróżnorodności oraz jej ochrony. W jego ramach w szkole odbywać się będą:  

- warsztaty biologiczno – chemiczne, czyli czterogodzinne spotkania poświęcone znaczeniu i sposobom ochrony bioróżnorodności biologicznej, które realizowane będą zarówno dla młodzieży (ostatnie klasy szkół podstawowych), jak i dorosłych (także rodziny z dziećmi). Spotkania dla młodzieży odbywać się będą w godzinach pobytu uczniów w szkole, spotkania dla dorosłych i rodzin z dziećmi odbywać się będą w soboty. Pierwsze zajęcia dla dorosłych planowane są już w sobotę, 26 września;

- zajęcia na łonie natury „Naturalna terapia” poświęcone rzadkim i chronionym roślinom żyjącym na Bolko, Pasiece i wzdłuż pasa Odry i ich właściwościom leczniczym, jadalnym, ale też trującym. Zajęcia odbywać się będą w godzinach pobytu młodzieży w szkole (przeznaczone dla ostatnich klas szkół podstawowych);

- warsztaty malarskie „Maluj naturalnie”, realizowane techniką akwareli i będące jedną z form artystycznych kampanii pod nazwa „LO nakręcone na BIO. Co może zrobić szkoła, aby chronić różnorodność biologiczną?”, prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych, tj. młodzież oraz dorośli. Każda z grup odbędzie dwadzieścia godzin zajęć, które realizowane będą we wrześniu i październiku w grupie młodzieży oraz listopadzie i grudniu w grupie dorosłych, we wtorki lub czwartki, w godzinach od 17.00 do 19.30;

- warsztaty fotograficzne, których motywem przewodnim będą rośliny i zwierzęta żyjące na Bolko, Pasiece i wzdłuż pasa Odry. Łącznie zaplanowano trzydzieści godzin zajęć dla uczniów liceum. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, grupa liczyć będzie osiem osób, a ich realizacja planowana jest w godzinach popołudniowych (przeznaczone dla uczniów PLOI);

- warsztaty teatralne w tym flash mob, których celem będzie zwrócenie uwagi mieszkańców Miasta Opola na problem ochrony bioróżnorodności. Zajęcia realizowane będą w grupie teatralnej oraz grupie flash mob, każda z grup liczyć będzie osiem osób, grupa teatralna realizować będzie łącznie sześćdziesiąt godzin, grupa flash mob czterdzieści godzin. Warsztaty prowadzone będą w godzinach popołudniowych (przeznaczone dla uczniów PLOI).

Zajęcia organizowane w ramach projektu są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzone są zapisy, których dokonać można w pok. 100 PLO I, pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod tym numerem telefonu uzyskać można także szczegółowe informacje. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przestrzegając obostrzeń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV 19.

Zajęcia BIO 4 Zajęcia BIO 2 Zajęcia BIO 3

baner

 

Już od września wracają warsztaty biologiczno - chemiczne realizowane w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry.

Tematem przewodnim warsztatów będzie bioróżnorodność fauny i flory wzdłuż pasa Odry, a ich zadaniem zwrócenie uwagi na to, czym jest różnorodność biologiczna, jakie ma znaczenie, jak o nią dbać oraz jak chronić gatunki roślin i zwierząt zagrożone wyginięciem, zwłaszcza na obszarze wysp Bolko i Pasieka oraz pasa Odry.

Każdy z warsztatów trwać będzie cztery godziny i przeznaczony będzie dla dwudziestu osób, które podzielone zostaną na dziesięcioosobowe grupy przedmiotowe.

Warsztaty realizowane będą z młodzieżą tak naszego liceum, jak i młodzieżą ostatnich klas opolskich szkół podstawowych oraz szkół podstawowych Gminy Dąbrowa.

Zajęcia realizowane będą także z grupą osób dorosłych. Warsztaty dla dorosłych odbywać się będą w soboty, a pierwsze z nich zaplanowano na 26.09.2020r. (tego dnia odbędą się dwa warsztaty biologiczno – chemiczne).

Miejscem organizacji jest PLO I z siedzibą przy ul. Licealnej 3 w Opolu.

 

Zapraszamy do udziału!

Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu, którego dokonać można za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888.

baner

W lipcu rozpoczęły się warsztaty malarskie „Maluj naturalnie” realizowane w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry i są one jedną z form artystycznych kampanii pod nazwą „LO nakręcone na BIO. Co może zrobić szkoła, aby chronić różnorodność biologiczną?”.

Warsztaty realizowane będą w trzech grupach – w wakacje spotykamy się z rodzinami z dziećmi, wrzesień i październik będą miesiącami przeznaczonymi dla młodzieży, a listopad i grudzień poświęcimy na poznawanie bioróżnorodności poprzez akwarelę w grupie osób dorosłych.

Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty kolaż

 baner

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.