foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

Pierwsze działania zaplanowane do realizacji w ramch projektu Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych "Ochrona BIO w Mieście Opolu" - bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry  rozpoczęte!

Z częścia z Was realizujemy zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej, podczas których zdobywacie praktyczną wiedzą na temat roślin, ich cech i właściwości, a także znaczenia bioróżnorodności oraz potrzeby jej ochrony.

Organizujemy warsztaty biologiczno - chemiczne (przeznaczone nie tylko dla ucznniów naszego liceum!), w trakcie których pokazujemy Wam czym jest różnorodność biologiczna i jak ją chronić, jakie gatunki roślin i zwierząt żyją w Waszym najbliższym otoczeniu oraz przeprowadzamy doświadczenia i badania wody, gleby i powietrza.

Tworzymy e-grę "Zagraj w BIO z LO", której pierwszą wersję testować będziemy z Wami już początkiem kwietnia na wyspie Bolko i Pasiece.

Zaczynamy też zajęcia z programowania e-gry w naszym LO i jeśli bawi Cię programowanie, mamy jeszcze wolne miejsca na zajęciach!

Lada moment zaczynamy warsztaty teatralne i przygotowanie flash moba, warsztaty fotograficzne i warsztaty malarskie.

Czekają nas też wspólne wyjazdy do parków krajobrazowych, konkursy, spotkania tematyczne, konferencje i festyn. 

Informacje o działaniach realizowanych w ramach projektu znajdziecie na plakacie. Zapisy w pok. 100 naszego Liceum lub pod nr telefonu 77 474 29 44 wew. 888

 

 A3 BIO internet 1

  

  

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu