foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

Już od września wracają warsztaty biologiczno - chemiczne realizowane w ramach projektu Prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry.

Tematem przewodnim warsztatów będzie bioróżnorodność fauny i flory wzdłuż pasa Odry, a ich zadaniem zwrócenie uwagi na to, czym jest różnorodność biologiczna, jakie ma znaczenie, jak o nią dbać oraz jak chronić gatunki roślin i zwierząt zagrożone wyginięciem, zwłaszcza na obszarze wysp Bolko i Pasieka oraz pasa Odry.

Każdy z warsztatów trwać będzie cztery godziny i przeznaczony będzie dla dwudziestu osób, które podzielone zostaną na dziesięcioosobowe grupy przedmiotowe.

Warsztaty realizowane będą z młodzieżą tak naszego liceum, jak i młodzieżą ostatnich klas opolskich szkół podstawowych oraz szkół podstawowych Gminy Dąbrowa.

Zajęcia realizowane będą także z grupą osób dorosłych. Warsztaty dla dorosłych odbywać się będą w soboty, a pierwsze z nich zaplanowano na 26.09.2020r. (tego dnia odbędą się dwa warsztaty biologiczno – chemiczne).

Miejscem organizacji jest PLO I z siedzibą przy ul. Licealnej 3 w Opolu.

 

Zapraszamy do udziału!

Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu, którego dokonać można za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 77 474 29 44 wew. 888.

baner

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu