FacebookLO1

• Środa:              08.00 - 15.30
  • Czwartek:         08.30 - 17.00
  • Piątek:             08.00 - 14.30

Psycholog szkolny mgr Kamil Chrustowski:

• Poniedziałek:   08:00 – 14:00
  • Wtorek:           08:00 – 12:30
  • Środa:             08:00 – 13:30
  • Czwartek:        08:00 – 11:30
  • Piątek:            08:00 – 10:30

Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2023/2024.

Do kogo kierowana jest pomoc?

W roku szkolnym 2023/2024 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, materiałów edukacyjnych i/lub materiałów ćwiczeniowych jest udzielana uczniom:

- słabowidzącym,
- niesłyszącym,
- słabosłyszącym,
- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej;

1)      posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Jak ubiegać się o pomoc ?

Aby otrzymać pomoc należy złożyć w sekretariacie wniosek do dyrektora szkoły.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zwrotu kosztu podręczników dokona dyrektor szkoły po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości wartości pomocy.

Dowodem zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych jest faktura VAT (wystawiona imiennie), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych, ćwiczeniowych. W przypadku złożenia oświadczenia, należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023-2025.

Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej szkoły lub u pedagoga szkolnego.

Wniosek do pobrania

Termin składania wniosków upływa 22 września 2023 r.

Dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla jednego ucznia wynosi do 445 zł

Miejsce składania wniosków: sekretariat szkoły

Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Pismo w sprawie realizacji programu udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych

Załącznik do uchwały nr 74/2023 Rady Ministrów z dnia 19 ...

Tydzień Promocji Zdrowia” – w innym wydaniu niż zwykle!!!

tpzdr1

W terminie od 25 do 29 maja zaplanowany był w szkole, jak każdego roku, „Tydzień Promocji Zdrowia” z ciekawymi spotkaniami, wykładami, warsztatami oraz konkursami. Z uwagi jednak na wyjątkową sytuację z jaką przyszło nam się zmierzyć, chcielibyśmy w nieco inny sposób pochylić się nad tematem zdrowia; tego fizycznego, ale również psychicznego. Poczytajcie, posłuchajcie i pooglądajcie. Przygotowaliśmy coś dla ducha oraz parę ciekawostek o tematyce prozdrowotnej. Utwory, które każdy zna, które z pewnością pozwolą na zrelaksowanie się, na oderwanie się od rzeczywistości i docenienie tego:

Jak cudowny jest ten świat”.

Zasnęliśmy w jednym świecie i obudziliśmy się w innym. Nagle Disneyowi brakuje magii, Paryż nie jest już romantyczny, Nowy Jork już nie ujmuje, chiński mur nie jest już fortecą, a Mekka jest pusta. Uściski i pocałunki nagle stały się bronią, a nie odwiedzanie rodziców i przyjaciół stało się aktem miłości. Nagle zdajesz sobie sprawę, że władza, uroda i pieniądze są bezwartościowe i nie możesz za nie zdobyć tlenu, o który walczysz. Świat kontynuuje życie i jest piękny. To tylko ludzi umieszczono w klatkach. Może świat wysyła nam wiadomość: „Nie jesteś potrzebny. Powietrze, ziemia, woda i niebo bez ciebie są w porządku. Kiedy wrócicie pamiętajcie, że jesteście moimi gośćmi, a nie moimi panami.”

tpzdr2

Może warto uczyć się od naszych pupili i dostrzegać to, co naprawdę jest wartościowe i piękne.