foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

FacebookLO1 

Dziennik elektroniczny

Epuap

bip logo pomn1 grad-1 


Logo przebojowe Opole 

HerbOpola

 

Lekcje religii ewangelickiej odbywają się w pozaszkolnym punkcie katechetycznym  w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu, przy ul. Pasiecznej 12. Prowadzi je zatrudniony w LO nr I ks. Wojciech Pracki będący jednocześnie proboszczem Parafii. Punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Miejskim Wydziale Oświaty w Opolu i przypisany do Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu.  Lekcje religii są lekcjami dodatkowymi, ale uzyskane przez uczniów stopnie wliczane są do ogólnej średniej przedmiotowej.


Lekcje odbywają się w roku szkolnym 2019/20 popołudniami w dni powszednie, w 6 grupach wiekowych:
Grupa I – klasa I szkoły podstawowej – piątki 17.15;
Grupa II – klasy II i III szkoły podstawowej – czwartki 17.00;
Grupa III – klasa V szkoły podstawowej – piątki 16.00;
Grupa IV – klasa VI i VII szkoły podstawowej – czwartki 15.30;
Grupa V – klasa VIII szkoły podstawowej i I ponadpodstawowej – wtorki 16.00;
Grupa VI – szkoły ponadpodstawowe – poniedziałki 16.00.


Ponadto w pierwsze  3 dni Wielkiego Tygodnia odbywają się dopołudniowe  rekolekcje pasyjne, natomiast w ostatnim tygodniu wakacji półkolonie – Tydzień Dobrej Nowiny.
Młodzież i dzieci uczestniczy również w wycieczkach krajoznawczych oraz wyjazdach grupowych na wydarzenia typu: Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, Noc Z Lutrem, Bezsenna Noc itp. W Parafii raz na ok 2 miesiące organizowane są noce filmowe oraz różnorodne akcje o charakterze wolontariatu.
Od wielu lat uczniowie startują z powodzeniem w Konkursie Wiedzy Biblijnej Sola Scriptura, który w roku szkolnym 2018/19 otrzymał honorowy patronat MEN. Uczeń Piotr Gałwa zdobył w nim w tym roku I miejsce a pozostali startujący znaleźli się w gronie laureatów i finalistów.
Programy Nauczania i Podstawę Programową można znaleźć na www.religiaewangelicka.pl.

Zdjęcia i informacje z wydarzeń związanych z uczniami pozaszkolnego punktu katechetycznego można znaleźć na: https://www.facebook.com/luteranie.opole/ oraz Youtube

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.