FacebookLO1

bip logo pomn1 grad-1

Logo przebojowe Opole

HerbOpola

Lekcje  religii  ewangelickiej  odbywają się w pozaszkolnym punkcie katechetycznym w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu, przy ul. Pasiecznej 12. Prowadzi je zatrudniony w LO nr I ks. Wojciech Pracki będący jednocześnie proboszczem Parafii. Punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Miejskim Wydziale Oświaty w Opolu i przypisany do Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu. Lekcje religii są lekcjami dodatkowymi, ale uzyskane przez uczniów stopnie wliczane są do ogólnej średniej przedmiotowej.

Lekcje odbywają się w roku szkolnym 2023/24 popołudniami w dni powszednie, w 5 grupach wiekowych:

Grupa I – klasa I i II szkoły podstawowej – poniedziałek 16.30;

Grupa II – klasy III i IV szkoły podstawowej – Wtorek 16.30;

Grupa III – klasa V szkoły podstawowej – Środa 17.15;

Grupa IV – klasa VI i VII szkoły podstawowej – Poniedziałek 17.45;

Grupa V – szkoły ponadpodstawowe – Piątek - 17.15.

Ponadto w ostatnim tygodniu wakacji półkolonie – Tydzień Dobrej Nowiny. Młodzież i dzieci uczestniczą również w wycieczkach krajoznawczych oraz wyjazdach grupowych na wydarzenia typu: Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, Noc Z Lutrem, Bezsenna Noc itp. W Parafii raz na ok 2 miesiące organizowane są noce filmowe oraz różnorodne akcje o charakterze wolontariatu.

Od wielu lat uczniowie startują z powodzeniem w Konkursie Wiedzy Biblijnej Sola Scriptura. Startujący uczniowie regularnie znajdują się w gronie laureatów i finalistów a nawet zwycięzców konkursu.

Programy Nauczania i Podstawę Programową można znaleźć na www.religiaewangelicka.pl [1].

Zdjęcia i informacje z wydarzeń związanych z uczniami pozaszkolnego punktu katechetycznego można znaleźć na: https://www.facebook.com/luteranie.opole/ i http://opole.luteranie.pl/