foto1

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu

Spis treści

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej, nasze uczennice z klasy 2bsp dzielnie trenują, osiągając sukcesy w swoich dyscyplinach.

Katarzyna Kokot- zawodniczka AZS Opole- na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Bielsko- Białej (21 – 22 maja) w skoku wzwyż zdobyła 1 miejsce z wynikiem 177cm, pobijając tym samym rekord Opolszczyzny.

Natalia Rakałowicz – zawodniczka LUKS Gwiazda Dobrzeń Wielki - na zawodach Pucharu Polski Seniorów w konkurencji skoków na Trampolinie, w pierwszej klasie sportowej (kat. 15-17 lat) wywalczyła złoto, tym samym kwalifikując się do Kadry Polski Seniorów.

Dominka Trentkiewicz- zawodniczka UKS MOS Opole- została powołana przez Polski Związek Pływacki na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 6 -11.07.2021 w Rzymie. Dominika wywalczyła sobie udział w MEJ podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu w dniach 28.04.-02.05.2021 w Lublinie. Swoim startem na dystansie 100 m stylem grzbietowym uzyskała najlepszy wynik wśród juniorek i to właśnie ten wynik dał jej możliwość startu w MEJ w Rzymie.